Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfok. Ti is éreztete...

Angol felsőfok. Ti is éreztetek így?

Figyelt kérdés
4 éve megvan a középfokú angol nyelvvizsgám, azóta foglalkoztam az angollal, de közben mással is el voltam foglalva. Még mindig nem érzem úgy, hogy sikerülne a felsőfok :( a közeljövőben szerintem nem is megyek nyelvvizsgázni :( pedig nagyon szeretném, ha egyszer meglenne. Nektek mennyi idő telt el a középfok és a felsőfok között? ja, és a kiejtésem is elég messze van a tökéletestől, de a nyelvtant elég jól tudom.
2010. ápr. 6. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Én 3 éve raktam középfokot. Azóta is foglalkozok az angollal, suli+tanfolyam+angol filmek, de csak most fogom megpróbálni júniusban és nagyon nehéznek találom, főleg a szóbeli részét, mert a beszéd az nem nagyon megy.


Általánosban 8 évig csak szinte szavakat tanultam, egy mondatot sem tudtam összerakni, még egyszerűeket sem. Aztán jártam 0.-ba, ahol előröl nyelvtan, szavak ugye nagyrészt megvoltak és simán leraktam a középfokot 2 évre rá.

2010. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha van rá lehetőségd, menj ki külföldre. Angliában van olyan nyelviskola, ahol nem kell tandíjat fizetni, mert frissen végzett 'kistanárok' tanítanak.

Vagy van WORK AND STUDY program, ahol megkeresed a költségeket.


Nagyon nagy változást vennél észre pár hét után.

2010. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

A felsőfok nehéz a szókincs bősége, meg elég könnyű IS amiatt, hogy ott már normális témákról lehet viszonylag szabadon beszélni, nem csak az udvariassági formulák meg a leghétköznapibb bugyutaságok mennek.


Nekem kb. 1,5 év telt el a közép- és felsőfok között, de a felsőfokot sokkal magasabb %-kal sikerült megcsinálnom (középfokon még rezgett a léc). A középfok volt az igazán izzasztó.


Szerintem úgy lehet jól tanulni egy idegen nyelvet, ha nem "nyelvet" tanulsz, hanem vannak dolgok, amik az illető nyelven hozzáférhetők, ezek roppant mértékben érdekelnek, és ezért nincs más választásod, mint magas színvonalon használni az adott nyelvet. Pont ez a logikája annak, ha valaki külföldre megy nyelvet tanulni. Én úgy "tanultam angolul", hogy sok olyan könyv és folyóirat érdekelt, amik nem voltak lefordítva vagy fordításban nem voltak hozzáférhetőek, az interneten viszont megvoltak angolul, és ezeket olvastam, mert érdekeltek.

2010. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem felesleges ennyi ideg húzni.

Szánj rá naponta 3-4 órát és simán menni fog.

Olvass sok Times Online-t, a szavakat pedig kiírod.

Nézz sok angol nyelvű filmet, tévét, stb.

2010. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!