Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsga rendszerről...

Origo nyelvvizsga rendszerről mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Végeztünk a Diplomamentővel, de a tanárunk azt mondta, hogy nem tudja melyik a legmegfelelőbb vizsgahely számunkra. Azt mondta, hogy egyiknél ez a könnyebb, másikról meg a másik. Viszont többen beszéltek az origo-ról, hogy manapság ott érdemes vizsgázni komplexen, mert nagyjából 3-4 hónapja változtattak a vizsgán, pozitív értelemben. Kérdezem, hogy szerintetek hova érdemes befizetni? Szegedi vagyok, hátha ez segítség, nem tudom itt milyen lehetőség volna.

2016. ápr. 26. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A szóbelin levitték az igényszintet (vizsgáztatótól hallottam), az írásbeliből törölték a nyelvtani tesztet. Úgyhogy lehet, hogy jó választás.
2016. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bea0075 ***** válasza:
Sziasztok! Vizsgázott már valaki origo szóbelin? Ha igen mik voltak a tapasztalatok? Köszönöm
2016. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vizsgáztam origó szóbelin, közép és felsőfokon is. Közepen nagyon kedvesek a vizsgáztatók, mosolyognak, próbálnak segíteni, érződik, hogy azt akarják kideríteni, mit tudunk.


Felsőfokon, viszont végig fapofával ülnek, köcsögök, próbálnak minél jobban megszívatni

2016. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bea0075 ***** válasza:
Köszönöm szépen! Nem tudom mi lesz, mert nagyon félek beszélni és úgy érzem kavarog a nyelvtan a beszéddel együtt... Meglátjuk!
2016. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem semmikeppen se origo legyen. en mar voltam ott de nagyon nehez volt. a szovegertes nagyon nehez volt, levelek temai szornyuek voltak. a forditas viszont eleg konnyu volt. de csak az volt a konnyu. pedig en mar 2eve erre a nyelvvizsgara krszultem.

de erre csak azok mennek akik nemettanarnak keszulnek (elvileg)

2016. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És mikor voltál nyelvvizsgázni?
2016. máj. 3. 13:39
 7/10 anonim válasza:

Novemberben voltam Origo angol B2 szintű komplex (kétnyelvű) nyelvvizsgából. Komplexre ne menjél, mert nagyon nehéz a kettőből felkészülni. Én a könyvükből gyakoroltam és magántanárhoz is jártam, de sajnos megbuktam a vizsgán. A szóbeli része viszonylag könnyű csak szerencse kell hozzá, hogy jó téma legyen magnóhallgatásnál :D Ha nem éred el a minimum pontszámot belőle akkor lehet akármilyen jó a beszédkészségnél elért százalékod a magnó miatt valószínűleg nem lesz meg. :/

Annyi a jó az origo-nál, hogy minden hónapban van vizsga míg a többinél csak 2 havonta.


Talán a BME nyelvvizsgára érdemes befizetni, nekem is sokan ajánlották az elmúlt hónapban. A BME viszonylag "vizsgabarát". Vannak fent vizsgafeladatok is, amiket letölthetsz. Én most náluk próbálok szerencsét. :D

2016. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bea0075 ***** válasza:
Köszönöm szépen! Mindenesetre megpróbálom az origó szóbelit, utána meglátjuk...
2016. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült az Origo szóbeli ha már voltál?
2016. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ziopp ***** válasza:

Részletesen kifejtve (#3-6 válaszokban) milyen a szóbeli, írásbeli origo/itk/onyc (rigó) nyelvvizsga és felülvizsgálati rendszerük:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2016. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!