Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Levélírás B2 típusú nyelvvizsg...

Levélírás B2 típusú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Van valamilyen betanult módszer, amivel könnyen fel lehet készülni angol B2 vizsga levélírására? Mindenki azt mondja, akik már levizsgáztak, hogy ez a legkönnyebb része a nyelvvizsgának, de én egyáltalán nem ezt tapasztalom. Valóban nagyon sok esetben meg lehet élni panelmondatokból, amikhez már nem kell annyira sok általam kitalált mondatokat tennem? Örülnék, ha tudna nekem ebben valaki segíteni.

Melyik nyelvvizsgára érdemes bejelentkeznem? Sajnos nekem nem sokat segített a DM, most végeztünk, de nem érzem, hogy felkészültek lennénk.



2016. ápr. 25. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A reklamációs meg az álláspályázatos leveleknél szerintem is elég jól lehet betanult mondatokat alkalmazni, de azert kell a kreativitas. A narrációs leveleknél inkább arra tudsz felkészülni, hogy sok kötőszót meg melléknevet kell használnod. Én személyesen csak a DExam vizsgát ismerem, úgyhogy sajnos nincs rálátásom a többire, de ezek a tapasztalataim.
2016. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked, ez is segítség volt. DExam vizsgát javaslod vagy nagyon nem?
2016. ápr. 26. 07:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt vele bajom, szimpatikus, hogy tudsz humán és reál modul között választani. Nyelvtanra nem nagyon mennek rá (listeningnél nem nézik, hogy nyelvtanilag helyes-e, readingnél a rövidválaszt igénylő feladatnál úgyszintén nem, a többi multiple choice vagy valami hasonló választós), úgyhogy ha nem vagy nagy nyelvtanos, akkor jó lehet. Két levelet kell írni, nem tudom, ez máshol hogy van, ott azért nyilván előjön a nyelvtan. Nekem tetszett, de azért ha tudsz, nézz utána, hogy neked melyik a legmegfelelőbb.
2016. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!