Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan legyek jobb az angol...

Hogyan legyek jobb az angol nyelvtanba?

Figyelt kérdés
Különösebb gondom nincs az angol használattal, viszont nyelvvizsgára még nem tökéletes. Németet tanultam mindig is, és nagyon jól megy, viszont így az angol a legelején nem értettem miért kell ennyi különbséget tenni az igeidők között, na most pont ezt próbálom gyakorolni, az oxford angol magyarázatok könyvel, csak hát nem egyszerű... Ezzel a könyvel el lehet sajátítani egy normális nyelvtani szintet? Tudom angolba nem a nyelvtan a legeslegfontosabb. A második kérdésem meg az lenne, hogy miket nézzek neten ami a hallásértést fejleszti? Én itt mindig a youtubera gondoltam, rengeteg dolgot lehet ott nézni, a filmeket nagyon nem preferálom sajnos, mert nehezek még. A beszéd meg biztos menne ha rá lennék kényszerítve, lehet, hogy kéne találnom egy külföldi közösséget és velük beszélgetni, de azt is annyira nehéz elkezdeni, mert manapság olyan alap, hogy mindenki jó angolból, csak hát itt MO-n az átlagnak nem olyan nyelvtudása van mint pl. Svédországba. :D És egyszóval félnék is beszélni. Ezekkel a problémákkal esetleg tippeket, tanácsokat várnék, ill. hogy ti hogyan lendültetek át ezeken a nehézségeken.

2016. ápr. 29. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Amerikában (és gondolom Angliában is) rengeteg youtube-er van, akik mindenféléről készítenek videókat. Könnyen tudsz találni olyat, ami érdekel téged, és mivel nagy a választék, válogathatsz, hogy melyiküket érted meg a legjobban. Hallás utánira tényleg ez szerintem a legjobb, ha anyanyelvűeket nézel. Nekem nagyon sokat segített.
2016. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom hány éves vagy, de vannak csere-diák programok, és rajtuk keresztül ki lehet jutni külföldre. Például Rotary Club, Soros Alapitvány, ezek 1 éves programok. Nyári 2 hónapos program Camp America. Nézd meg ezeket és talán sikerül kijutnod.
2016. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
olvass angol könyveket.
2016. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van 4 hét alapszinten angolul a youtube-on talán segít van nyelvtani sorrend is.
2016. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!