Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni latinul,...

Meglehet tanulni latinul, tanár segítsége nélkül, teljesen kezdő szintről? Milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 1. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem volt két félév egyetemen, de nem akkora varázslat. Ha beírod, hogy latin nyelvtan, kidob egy csomó oldalt, kezd az alapokkal és utána találsz neten sok szöveget, attól függően milyen téma érdekel (én orvosi latint tanultam). Nem szerettem, de ez már más kérdés :)
2016. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rosetta Stone, latin nyelvi modulja is van.Kb alapfok.
2016. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem a Banó - Nagy - Waczulik-féle Latin nyelvkönyv jött be, antikváriumokban megtalálod. Mondjuk nekem az is segített, hogy kórusban énekelek, ott a csomó egyházi darabon rögtön gyakorolhattam is, mit értek :) Nem tudom, te miért akarsz latinul tanulni, de mindenképp jó, ha már a kezdetektől kapcsolatba kerülsz egyszerűbb latin szövegekkel is. Itt fenn van csomó minden: www.thelatinlibrary.com
2016. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!