Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrizné és...

Valaki leellenőrizné és kijavítaná a fogalmazásom?

Figyelt kérdés

Egy 10 mondatos fogalmazást kell írnom a kedvenc filmemről.

Ezt a fogalmazás fordítottam le angolra:


1. A kedvenc filmem a Titanic.

2. Két főszereplője van.

3. Leonardo DiCaprio, aki Jack Dawsont alakítja és Kate Winslet, aki Rose DeWitt Bukater szerepét játsza.

4. A Titanic 11 Oscar-díjat nyert.

5. A kedvenc részem az, mikor Rose és Jack találkoznak.

6. Ezt a filmet romantikus, dráma és katasztrófa filmkategóriába sorolják. 7. A filmben játszó idős Roset, Gloria Stuart alakítja.

8. 1997-ben jelent meg, James Cameron írásában és rendezésében. 9. Mikor megláttam a film időtartalmát kicsit ledöbbentem, mert 3 óra volt.

10. Eddig csak 1-2 óra hosszás filmeket láttam, de ettől függetlenül ez lett a kedvenc filmem.


És angol fordítással:


1. My favorite film is the Titanic.

2. It has two leading character.

3. Leonardo DiCaprio, who make Jack Dawson, and Kate Winslet, who make Rose DeWitt Bukater.

4. This film won 11 Oscar Award.

5. My favorite part is the film is when Rose and Jack met.

6. ?

7. ?

8. This film's premier is in 1997 James Cameron .....

9. When I saw the films time, I'm shocked because it was 3 hours.

10. So far I just 1-2 hours long films saw, but this is my favorite film.


A 6-es és 7-es mondatot nem tudtam lefordítani, meg a 8-as végét. Nagyon sokat jelentene, ha ezt valaki kiegészítené és kijavítaná a hibákat.



2016. máj. 2. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

1. My favorite film is Titanic.

2. It has two main characters.

3. Leonardo DiCaprio, who plays Jack Dawson, and Kate Winslet, who plays Rose DeWitt Bukater.

4. This film has won eleven Oscar Awards.

5. My favorite part of the film is when Rose and Jack meet.

6. This film is labeled as a romantic, drama and disaster movie.

7. The older Rose is played by Gloria Stuart.

8. This film came out in 1997, written and directed by James Cameron.

9. When I saw the running time I was shocked, because it's three hours long.

10. So far I only saw movies which were one or two hours long, however it's my favorite movie.


Két észrevételt tennék, ha nem haragszol meg.

Először is elég gyenge az angolod, sajnos elvi hibáid vannak, talán nem ártana korrepetálásra járnod, ha fejlődni szeretnél. Nem bántani akarlak, hidd el. :)

Másodszor pedig... Ha nem az volt a feladat, hogy tíz összefüggéstelen mondatot írj a kedvenc filmedről, akkor van pár mondat, amit kicsit meg kéne változtatni. (Ha csak felsorolás, akkor mindegy.)

Pl. a második és a harmadik mondatban azt mondod, hogy a filmnek két főszereplője van, DiCaprio, és Kate Winslet, ami ugye nem igaz, hiszen ők a színészek, nem a szereplők. Inkább így lenne jó:

It has two main characters, Jack Dawson, played by Leonardo DiCaprio, and Rose DeWitt Bukater, played by Kate Winslet.

(Két főszereplője van, Jack Dawson, akit Leonardo DiCaprio játszik, és Rose DeWitt Bukater, akit Kate Winslet játszik.)

Továbbá pár "this film"-et ki lehetne cserélni pl. "it"-re, hogy ne legyen annyi szóismétlés, pl. "It came out in 1997".

Meg amúgy is. Kicsit összefüggőbbé kéne tenni.

Ha még van valami kérdésed, nyugodtan írj privátot! :)

2016. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kis korrepetálás: a többes szám az egy létező dolog ám! Ami nem egy, az több! 2 characterS, 11 awardS! Ilyet nem kéne elrontani, csak minimális odafigyelést igényel, semmi magasröptű felkészültséget!

Találkoznak: jelen idő. Met: múlt idő!

Megjelent: múlt idő, is: jelen idő! Ledöbbentem: múlt idő, I am: jelen idő! Ilyeneket nem kéne elrontani, oda kéne figyelni.

időtartam az nem idő, az hosszúság: length

Játszik az nem make. Ennyire ne egyszerűsítsük már le a dolgokat, feltalálták a szótárt!

Angol abszolút kötött szórend: alany, állítmány, tárgy. I saw films, nem I films saw (bár ide más igeidő kell)

2016. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Első kommentelő: Elfogadom a kritikát. Nem erősségem az angol. Rengeteget segítettél. Nagyon szépen köszönöm. Nem feltétlenül összefüggő mondatok kellenek, ezért ez megteszi. A korrepetálást illetően pedig a szüleim sajnos nem engedik, bár szívesen mennék.

Második kommentelő: Az S végződés most csak véletlen hiba volt, amit remélem máskor nem rontok el. Az időkkel viszont szokott gondom lenni. Azért köszönöm, hogy leírtad a véleményed és segítettél. :)

2016. máj. 2. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!