Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Biztosak vagytok benne, hogy...

Biztosak vagytok benne, hogy az angol könnyebben tanulható a németnél? Miért érzem könnyebbnek a németet, mert ezt tanultam először?

Figyelt kérdés
Szerintem az angol kiejtés nem olyan egyszerű. Németnél ugyan meg kell tanulni a névelőket a többesszàmot és az eseteket, azonban ezek rögzülnek egy idő utàn. Angolból ha elkezdek olvasni egy könyvet és ismeretlen szavak vannak írva hogy ejtem ki? Nagy gyakorlat kell hozzà. Eredeti német szöveget hallgatok és nem olyan nehéz úgy beszélni, ahogy ők kiejtés szempontjàból. De az angol kiejtésemben mindig van hiba. Tapasztalataitok?

2016. máj. 2. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs, nekem az angol az első idegennyelvem és nem a német a második, de az egyik tanárom mindkét nyelvet beszéli. Szerinte a német a nehezebb, és ahogy hallom, a ragozás miatt. Sokszor mondják, hogy az angol csak egymás mellé pakolja a szavakat és majdnem teljesen igaz. A kiejtésre rá lehet érezni egy idő után, de valóban nincs meghatározott rendszere, ami ha jól tudom a németnek megvan.

Szerintem azért könnyebb neked a német, mert azt tanultad előbb. Ezt csak onnan gondolom, hogy az angolnak tényleg nem bonyolult a nyelvtana, ezért is beszélik olyan sokan.

2016. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvan a maga nehézsége. A német már az elején nagyon nehéz, a melléknév, az ige és a főnév ragozás, ill. mondatszórend miatt. Ha ezt jól megtanulja az ember, később már csak a szókincsfejlesztés a dolga, sok-sok német szöveg olvasásával, hallgatásával.

Az angol az elején könnyű, de az írást ott is meg kell tanulni, majd később ott is vannak nehezebben megtanulható részek. Én magam német tanár vagyok, próbáltam angolul tanulni, de túl bonyolítottam az egyszerűbb angol szerkezetet, németül gondolkodtam.

2016. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érdelkes.
2016. máj. 3. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, sőt! Az angolban nem sok rendszer van. Igaz kevés a ragozás (a némethez képest) de ennek megfelelően össze-vissza teljesen logikátlanul csak úgy odahányják a szavakat. Sőt ha ők úgy akarják bedobnak még egy-két teljesen felesleg szót valahova, ami lényegében semmi többletet nem ad a mondat érdemi részéhez.

Borzalmas egy nyelv az angol. A kiejtéséről meg nem is beszélve.

Soha az életben nem fogom megérteni, hogyan lehet olyan rondán beszélni mint ezek.

Mert ezek leharapják a szóvégét, néha csak vakkantanak egyet, és akkor értsd meg, hogy mit akartak a 10 féle szó közül mondani, amit kb. ugyanúgy ejtettek ki.


Ezzel szemben az orosz és német nyelv teljesen logikus, világosan érthető és tiszta kiejtéssel rendelkezik. Mindent kb. úgy kell kiejteni ahogy leírnak.


De ezek, leírja hogy zongora, aztán azt mondja hogy kefe...

2016. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, van, aki megérti mégis, mit akar egy angol nyelven kommunikáló kifejezni.
2016. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebből is lâtszik, hogy egyénfüggő. Van akinek az énekléshez, van akinek a zongoràzàshoz van érzéke, vagy mind a kettőhöz. Így van ez lehet a nyelvvel is.
2016. máj. 3. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki még nem ismeri, talán nem káros elolvasni:

[link]

2016. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!