Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk a francia...

Mikor használjuk a francia nyelvben a "depuis" szót?

Figyelt kérdés
Válaszadó(k)nak előre is köszönöm.
2016. máj. 4. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt akarod mondani, hogy mióta/óta.

Je te connais depuis hier. (Tegnap óta ismerlek.)

Depuis que je ne fume pas, ma vie a changé. (Mióta nem dohányzom, megváltozott az életem.)

2016. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy elmagyaráztad!
2016. máj. 5. 08:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Mondok egy párbeszédet, ahol ez még relevánsabb:

- Depuis quand habites-tu à Paris?

- Depuis dix ans.

(Mióta laksz Párizsban? Tíz év óta. A "tíz éve" persze magyarosabb fordítás lenne, de a demonstrációhoz így is jó.)

2016. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen erről hallottam,hogy "10 év óta" nem pedig "10 éve",mert akkor "il y a"-t kénne használni,ha jól tudom,mert az azt jelent,hogy valami tíz éve történt,de nem folytatodik (pl. J'ai téléchargé un viédo il y a 3 mois. "Én felötöltöttem egy videót 3 hónapja."),de ha valamit rosszul írtam,nyugodtan javítsd ki.
2016. máj. 5. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:

A videós mondatod tökéletes, a fordításokban itt nüanszokról van szó.

Te a "depuis" használatát kérdezted, azért írtam ezeket a példamondatokat.

De a "Depuis quand habites-tu à Paris?" kérdésre válaszolhatod azt is, hogy "depuis dix ans, il y a dix ans, cela (ça) fait dix ans.

De ha műfordításban kerül elém ez a mondat, magyarul mindenképpen úgy fordítom, hogy "tíz éve".

2016. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!