Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol könyvek (közép- felső)?

Angol könyvek (közép- felső)?

Figyelt kérdés

Angol nyelvkönyveket keresnék az alábbiakhoz:

- középfokú nyelvtan átismétlése gyakorlatokkal (régen nagyon jól ment, tényleg csak ismétlés, gyakorlás)

- felsőfokú szókincsbővítés


A nyáron szeretnék újra foglalkozni vele. (Egykor valahol a közép és a felsőfok között hagytam abba a nyelvtanulást, de a nyelvet rendszeresen használom.) Itthon is van 1-2 könyv, meg boltban is nézegettem már, de megdöbbentett, hogy több száz között csak 1 közép-felsőt találtam (csak nyelvtant, azt is elég horror áron), a legtöbbje alap-közép volt:(


Nektek mi vált be? (Elsősorban a szókincsbővítésre?)


Amúgy szerintetek mekkora szókincset jelent egy felsőfokú tudás? (Nyelvvizsga nem érdekel.)



2016. máj. 8. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyelvtanhoz Dohár Péter tökéletes. Ami a szókincset illeti, én szinte semmit nem tanultam tankönyvekből. Javaslom, hogy érdekes témában olvasgass interneten, és gyűjtsd az új szavakat.
2016. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A Dohár-könyvet természetesen ismerem.

Persze, most is ezt csinálom, abból a szempontból, hogy ugye rendszeresen használom - jó, nem gyűjtöm az új szavakat), így van, ami megragad, van, ami nem, de ebben így nem érzek fejlődést. "Csak úgy" "olvasgatni", azt nagyon céltalannak érezném, olyasmit szeretnék, amiben van rendszer.


Esetleg olyan tipp, hogy hol érdemes haladó könyveket keresni?

2016. máj. 8. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A Te dolgod, hogy vigyél bele rendszert. Tankönyvek töltögetését is lehet rendszertelenül csinálni.


De én csak a személyes tapasztalatomra alapoztam. Gimnazistaként rendszeresen olvastam angol nyelvű könyveket, és külön tanár és tankönyvek bújása nélkül meglett a nyelvvizsgám. Ma már angoltanár vagyok, és továbbra is azt tartom a leghasznosabbnak, ha az ember személyes érdeklődését felhasználva tanul. De ha annyira kell neked szókincsfejlesztő, semmiből sem áll benézni egy könyvesboltba, és megnézni, melyik tetszik (pl. Cambridge-könyveknek van több szintje szókincsfejlesztésre).

2016. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Németh Katalin Angol nyelvtan alap-, közép-, felsőfokon
2017. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!