Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Heti egy órás spanyol nyelvórá...

Heti egy órás spanyol nyelvórával meglehet tanulni emelt szinten spanyolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Általában heti egyszer járok spanyol nyelvórára. Most nyolcadikos vagyok, és szeretnék majd ebből a nyelvből érettségizni/nyelvvizsgát tenni.

Szerintetek letudnám tenni?

Menne emelt szinten a nyelv?



2015. jan. 31. 08:53
 1/9 anonim válasza:
Persze, 10 év alatt sikerül
2015. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak le akarj vizsgázni. Meg tanulhatod , de napi szinten kell foglalkozni vele. Ha akarod ?! Csak itt (MO) az a baj hogy a nyelv vizsga a lényeg. Nem az hogy tudjon. Ha tudni akarod akkor sokat kell tanulni, meg főleg gyakorolni.
2015. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A heti 1 óra kevésnek tűnik, de nem lehetetlen. Attól is függ, hogy mennyit foglalkozol vele a nyelvórákon kívül. Az lenne az ideális, ha minden nap, vagy majdnem minden nap gyakorolnál.


-falcon-

2015. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És, én a nyelvet tudni is szeretném, sőt a későbbiekben tervem van vele. :-D

Tehát nem csak a nyelvvizsga számít, de azért mégiscsak jelen pillanatban ez a legfontosabb. Végülis, van rá 5 évem még.. :-)

2015. jan. 31. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Tanuló!

Heti egy órával alapszintre jutsz el. Gondolj bele, hogy a hét többi napján felejtesz, ezért mindig ismétléssel kell kezdened. Ha nagyon jó a memóriád, akkor talán középszintű nyelvtudásig eljuthatsz.

Számolj: egy év=52 hét, 5 év: kb 260 nyelvóra.

2015. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet sajnos.. De ha 2 naponta átolvasom a szavakat, meg szövegeket ... akkor azért van esélyem..ugye?
2015. febr. 3. 06:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor van.
2015. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy vidéken nincs tanfolyam, a magántanár meg horror áron van. Az ideális az lenne, ha legalább heti 2*3 órát tudnál járni, de tudom, hogy ez megfizethetetlen.

Én is heti 1-szer járok, de én ezt kizárólag arra használom, hogy beszélgessünk. De résen kell lenni, mert a legtöbb tanárnak az a célja, hogy húzza az idődet. Egy gyerekkel ezt meg még inkább eljátsszák. Velem pl. azt akarta csinálni a nő, hogy feladott nyelvtani házi feladatot, és majd órán leellenőrizzük. Majd 60 percig igét ragozok, aztán perkálom neki a 3000 ft-ot, mi? A nagy f-enét. Van a neten egy csomó ingyenes feladat megoldással, a youtube-on tudsz filmeket nézni, olvasmányok is vannak fent, az 1000 kérdés 1000 választ meg egyedül is lehet tanulni. De valóban minden nap kell vele foglalkozni,min. 1 órát, ha fejlődni akarsz, mert különben csak felejtesz. A tanárt inkább a beszélgetésre használd, mert azt máshogy nem tudod gyakorolni.

2015. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2015. márc. 7. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!