Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga levél, formai...

ECL nyelvvizsga levél, formai követelmény. Melyik a helyes? (lent)

Figyelt kérdés

2 tanártól kaptam 2 különböző információt. Melyik a helyes? Az első azt mondta úgy kell megírni (eltekintve most a címzettől), hogy Megszólítás pl.: Dear Tom,

majd a megszólítás után a közvetlen alatta lévő sorba írom a bevezetést, ami ugye 2-3 mondat, mind ezt egy ujjnyival beljebb kezdem. Majd Mikor ennek vége, közvetlen alatta új sorban ismét egy ujjnyival beljebb kezdve jön a tárgyalás. Majd Mikor ennek vége ismételten közvetlen alatta lévő új sorba egy ujjnyival beljebb írom az elköszönést.

Nah ez volt az első alternatíva.

Második: MEgszólítás (Dear Tom,....)

Majd a megszólítás alatt kihagyok egy egész sort és ott elkezdem úgy a bevezetést, hogy NEM HAGYOK KI egy ujjnyi helyet... majd mikor ennek vége, kihagyom a már megkezdett befejezetlen sort ÉS MÉG alatta egy sort üresen hagyva elkezdem írni a tárgyalást. Mikor ennek vége a befejezést ugyan így, Szóval tárgyalás alatt kihagyok egy teljesen új üres sort és utána írom le.

első opció:

Dear Tom,

->....bevezetés.............

......

->....tárgyalás.............

...........................

..............

->....Befejezés.............

..

Második opció :

Dear Tom,

---üresen hagyott sor----

........bevezetés........

........

-----üresen hagyott sor--

........tárgyalás........

.........................

.........................

...

---Üresen hagyott sor----

.....Befejezés............

..


2016. máj. 9. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem a sorkihagyásra adnak pontot. Az elbírálás szempontjai között a sorkihagyás nem szerepel. Ez nem törvény.
2016. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért vagyok össze zavarodva, mert még az oldalukon szereplő példafeladat is sorkihagyásos módon van leírva illetve millió oldalon csak is ezzel a módszerrel láttam a levél megoldókulcsokat.
2016. máj. 9. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Az oldalukon a megszólítás után ki van hagyva sor, de sehol máshol. De ennek semmi jelentősége.
2016. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!