Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám az olvasást...

Hogy tudnám az olvasást gyakorolni németből? Nem tudom lefordítani és helyesen kimondani a szavakat.

Figyelt kérdés
Magát az órát is unom meg az egészet. De legjobban a mondat alkotás a fordítás és az olvasás nem megy. Nem tudom kimondani a szavakat. Rosszul mondom ki. Ha odaadnak egy ismeretlen szöveget elolsvasom hangosan ha felszólit a tanár és nem a legjobb sem a fordítás.. Mit csináljak?? Hogy tudnám gyakorrolni??
2016. máj. 9. 15:00
 1/4 anonim válasza:

Bár én angolt tanulok, de nekem ezek váltak be:

-Figyelj, jegyzetelj, és szótárazz órán! De a legfontosabb, hogy figyelj, mert akkor unni se fogod magad.

-A fordítás... a nyelvtannal van a baj? Vagy a szókinccsel? Ezen információk nélkül nem tudok segíteni.

-a kiejtés pedig csak úgy tudod gyakorolni, ha sokat és hangosan beszélsz németül. Esetleg van valaki, akivel tudnád gyakorolni? Az úgy lehet, hogy jobb lenne.


Remélem tudtam segíteni :)

2016. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nyelvtani résszel van inkább baj. A szókincsel nem mert ha nem tudok akkor kérdezek. A szavakat is tanulom. Csak a tesommal tudok/tudnék gyakorolni csak ö messze tanul és ritkán van itthol. A sokat és hangosan beszélsz németül azt hogy érted?? A szöveget mondjam hangosan vagy bármilyen mondatot?? A bármilyen mondattal gondom lenne


De igen köszönöm a válaszod és segítettél is vele:)))

2016. máj. 9. 19:16
 3/4 anonim válasza:
Ha a nyelvtani résszel van a baj... hát, én leginkább netről nézen az angol igeidőket, német is biztos van. Azt tanuld (az elméletét, magyarul)meg, és gyakorold minél többet. A hangosan beszélést pedig úgy értettem, jogy mondd ki, ami eszedbe jut németül. Akármit. Minél többet használod, annál jobban fog menni! Hajrá:)
2016. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :))))
2016. máj. 10. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!