Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, nem értem az...

Mit csináljak, nem értem az előljárószavakat?

Figyelt kérdés
Az előljárószavak soha sem mentek jól. Ha meg is tanultam hogy mit is jelentenek a mondatokba nem tudtam beírni őket meg persze sok esetben helyesen lefordítani sem tudtam. Mit kéne tennem?

#tanulás #angol #előlkárószavak
2016. máj. 10. 05:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az elöljárószavakat nem kell ÉRTENI, hanem meg kell tanulni a használatukat. (Magyarban sem érted a ragokat, hanem használod - a kettö lényegében ugyanaz)


Nem érdemes külön megtanulni öket, hanem kifejezésekkel együtt, akkor megmarad az értelme és hasonló helyeken tudod használni is, illetve az adott szókapcsolatokat le is tudod fordítani.

Amit még tudni kell, hogy gyakorlatilag mindegyiket több értelemben használják, nem ugyanolyan helyeken, aogy a magyar "lefordított" ragot, ezért úgy nem lehet fordítani, hogy X elöljárószó = Y rag.

2016. máj. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!