Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindössze 2 hetem van felkészü...

Mindössze 2 hetem van felkészülni a 12 évig tanult némettudásom felelevenítésére mert a cég ki akar vinni tolmácsnak hogyan készüljek fel 4 év kimaradt? Részletek lent

Figyelt kérdés

2 héten belül a német cég ahol dolgozom többedmagammal kivisz a német anyavállalatoz, középiskolában és technikum alatt ( 4 éve) szakmai német nyelvet is tanultam plusz előtte 10 évig a suliban, a szókincsem nagyon jó volt de sosem volt alkalmam hosszabb bonyolultabb párbeszédekre.

Két hét múlva külföldön szeretnék ha én fordítanék és nagyon össze kell magam szedni hogy ennyi idő alatt összerakjam az eddig tanult szavakat, sőt hogy felelevenítsem magamban...

Kérlek adjatok pár tanácsot hogyan kezdjem? Már német filmeket töltöttem le, szerintem jó ha közben jegyzetelek de a régi füzeteket is át kellene néznem.

Kétségbe vagyok esve, szorgalmammal nincsen gond de mivel nem használtam így kevés ez az idő


2016. máj. 10. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás egy dolog, fel lehet eleveníteni, ha naponta több órát foglalkozol vele, csak éppen ettől még nem tanulsz meg tolmácsolni, ami egy külön szakma.
2016. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tolmácsolást persze ne szó szerint értsd, hanem a szöveg egy részét amit a többiek esetleg nem értenek nekem kell elmagyarázni röviden tömören magyarul
2016. máj. 10. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyasmiket gyakorolj, amik majd a feladataid lesznek. Ha szövegek összefoglalása akkor, azt (pl. újságokból cikkeket összefoglalni mind magyarul, mind németül), bár én sem értem, hogy miért olyat akarnak erre a pozícióra (ezt nem sértésből írom, kérlek ne vedd bántásnak!), akinek nincs érdemi nyelvterületi és nyelvhasználati tapasztalatai (írod, hogy sosem volt lehetőséged párbeszédre pl.), és lehet, hogy azt, aki már nem szép, iskolai németet beszél, meg sem érti.

Én drukkolok, ne legyen ciki :D!

2016. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazad van de a 4-5 ember közül (raktárosok és targoncások) kezdőként is nekem van a legmagasabb iskolai végzettségem, még a raktárvezető főnökömnek sincs német nyelvtapasztalata sem, én szakmai németet is tanultam és a SAP (könyvelési rendszer) oktatáson is részt vettem régi melóhelyemen :) szóval ez egy jó előrejutási lehetőség amivel már csak élnem kell!!! :D
2016. máj. 10. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Most azért nem azt várják, hogy szinkron-tolmácsolj. Gondolom nagyjából megvan, hogy milyen jellegű szöveg várható: milyen alapanyagokat dolgoztok fel, milyen technológiát használtok, vagy mivel kereskedtek, mivel foglalkozik a cég. Ezeket a szavakat kéne összeszedni. Ezekből van gondolom max 50 szó, ami igazán gyakori. Esetleg az anyacégetek (vagy a saját) német nyelvű honlapján nézzed meg. Vagy keress rá, biztos találsz valamit. (vagy ide kiírod és megmondjuk).


Másrészt ha pl betanulni vagytok ott, akkor kérd el a német oktatási anyagot (Schulungsunterlage) Tudod, Darf ich es bekommen? Darf ich es mitnehmen? Gibt es Schulungsunterlage? Kann ich es als Print screen bekommen? Pl ha SAP könyvelést vagy ilyesmit kell megtanulni.


Ha meg valamilyen munkafolyamatra tanítanak be titeket, akkor fotózzatok le minden lépést. (Können wir Photos machen?)


Aztán vannak ilyen jolly joker mondatok:


Ich bin ....

Ich möchte.. (essen / trinken / Photo machen)..

Bitte nochmal sagen

Bitte langsamer

Ich verstehe nicht

Können Sie es wiederholen?

Alles klar = Ok, ich verstehe..)

Nochmal Schritt für Schritt: még egyszer lépésről lépésre

Zuerst das -- először ez

Dann das -- aztán az

Zum Schluss das -- végül ez


Szóval nem kell nyolc soros barokk körmondatokban beszélned:-)



Ezekre lesz szükséged, ha nagyjából tudod, mi a téma, próbálj célirányosan erre készülni. Ennyi kihagyás után a film elég nagy ugrás. Meg ennyi diő alatt talán nem is olyan hatékony.

Inkább csinálj egy listát, mi jöhet elő + legyen kisszótár nálad / szótár / google translate a telefonon stb..

2016. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!