Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ITK (Rigó utca, Origo) középfo...

ITK (Rigó utca, Origo) középfokú nyelvvizsgán van felkészülési idő a szóbeli rész előtt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs

azt persze engedik,hogy nyugodtan elolvasd a szituációt,de konkrét felkészülési idő nincs

2010. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs. Húzol, képet vagy szituációt, hagynak kb. 1-2 percet, hogy elolvasd megértsd esetleg átgondold aztán hajrá.

Viszont próbálnak irányítani, segíteni.

2010. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a rigó szóbeli egyszerű.

De ez ált így van. Valahol az írásbeli, valahol a szóbeli könnyű... :)

2010. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám inkább hogy a szóbeli könnyebb mint az írásbeli. :P Egyébként tényleg nincs felkészülési idő.
2010. ápr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felkészülhetsz, amíg kint ülsz. De amúgy előtte percekkel már fölösleges tanulni. Vagy beszélsz középfokon vagy nem. Bent meg kihúzod a képet, szitut és mielőtt beszélnél, van kb. 1-2 perc gondolkodási időd. Ennyi.
2010. ápr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én semennyi időt nem kaptam, Miskolcon vizsgáztam, de nem ez volt az egyetlen szabálytalanság.. Senkinek nem ajánlom, kivénhedt vénasszonyok vizsgáztatnak, tele rosszindulattal!! Elég elmondanom annyit szerintem, hogy 90% írásbelim volt, a labor 20/19 pont, a szóbeli meg 70%...Mindezt 14 évesen, biztos fájt nekik, hogy fiatal voltam és esetleg még tudtam is valamit.. Most a felsőfokkal sz*pok, konkrétan azon vitatkozott a vizsgáztató, hogy mi van a képen, ahelyett, hogy beszéltünk volna a témáról, majd a semmiről beszéltetett perceken át, 26x megkérdezve, hogy és még és még, hiába mondtam volna a magamét tovább. Az ismerőseim mind azt mondták, hogy még magyarul sem tudtak volna a témáról többet beszélni. Az biztos, hogyha nem lesz meg a szóbelim, soha többet vissza nem megyek oda. Az a baj, hogy 30-40 éve ott dolgozó vén p*csák vizsgáztatnak, már megbántam, hogy nem máshol vizsgáztam..
2010. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Túlestem rajta, sikerült. A felkészülési időről csak azért érdeklődtem, mert utoljára hat éve nyelvvizsgáztam, akkor is egy másik nyelvvizsga-központnál, és ott még volt ilyen. Mégegyszer köszönöm!
2010. júl. 6. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!