Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Május 07-i Origo B2 angol...

Május 07-i Origo B2 angol nyelvvizsgára a szövegértésre milyen válaszokat adtatok?

Figyelt kérdés

Mit láthatnak hamarosan a turisták? Mire emlékezteti a tervezőt és a cikk íróját a 4 üveg oszlop? Hogyan semmisült meg a város? Mit találtak a búvárok? Kire számít a kormány szponzoráció szempontjából? Miért fontos a kormánynak, hogy létre jöjjön ez a víz alatti múzeum? És volt valami azzal kapcsolatban a legtöbb pontot adták rá, amire azt hiszem, hogy Unesco-s válasz is volt?

Nagy vonalakban azt hiszem, hogy ennyi volt.



2016. máj. 11. 12:37
1 2
 1/15 klara0815 válasza:

Szia!

Pontosan már nem emlékszem, de nagyjából:

- Cleopátra városa a Földrengés során elsüllyedt

-Hamarosan múzeumot fognak nyitni a régészeti leletekből

- A búvárok több ezer tárgyat találtak, valamint bizonyítékot arra, hogy létezett a híres Alexandriai világotorony, több tonnányi gránitot még talán

- A 4 üvegoszlop a cikk íróját a régi vitorlások vitorlájára emlékezteti , amivel régen a Níluson hajóztak

- tervezőt mire emlékezteti az már csak homályosan van meg...Ő a világítótoronxhoz hasonlította, meg volt valami könyvtáros dolog is...

- A kormány privát felajánlásokra és szervezetek felajánlásaira is számít

- A kormánynak azért fontos, mert egy új idegenforgalmi központot hoz létre, és 12 millió túristát vonzhat ide ezzel évente


Azt hiszem volt olyan kérdés, hogy milyen kettősség van a múzeumba

Itt volt az a válasz, hogy lesz tenger feletti és tenger alatti része.

A következő kérdés az volt mi ennek a fontossága, és itt volt az a válasz, higy az Unesco támigatja ezt, mert a víz alatt a régészeti leletek állapota jobban megörződik, és hitelesebb így.


Nagy vonalakban ennyi, nem tudom kihagytam e vslamit...

Te miket írtál?

A fordítás hogy sikerült?

Nekem a levelem lett nagyon gyenge szerintem 😌

2016. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyjából én is ezeket írtam, most voltam másodjára, mert az előző vizsgán a fordítást elrontottam vagyis én úgy gondoltam, hogy jó és be is mentem megnézni, de hiába volt a tartalma ugyanaz mégsem lett jó. Pl.: A bűntény Európa szerte számos újság címlapján megjelent, a helyes fordítás Európa szerte nagy volt a bűntény sajtóvisszhangja. A mostani fordítás szerintem könnyebb volt. A levelet én is elrontottam, mert a végére hagytam és már nem volt időm arra sem, hogy kigondoljam, hogy miről és hogyan írjak, ezért sajnos összecsaptam. A szövegértés pedig szerintem nagyon részletes volt, de nem volt nehéz. Az előző vizsgán úgy gondoltam, hogy a szóbeli nem sikerül és az írásbeli igen, hát pont fordítva lett :)
2016. máj. 18. 07:06
 3/15 klara0815 válasza:
A honlap szerint mától közlik az eredményeket! Majd írj, hogy sikerült e :)
2016. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 klara0815 válasza:
Neked van màr eredmèny?
2016. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nincs :S
2016. máj. 25. 11:42
 6/15 klara0815 válasza:
Nekem sincs :( Hètfő óta teszik közzé állítólag az eredményeket, de még a folyamatban lévő vizsgák között van a vizsgám :(
2016. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az addig úgy is marad amíg nem jelenik meg az eredmény, legalábbis nekem így volt múltkor.
2016. máj. 26. 10:31
 8/15 klara0815 válasza:
Már tűkön ülök :-( Jó lenne megtudni végre mi van...
2016. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jó lenne, mert ez a várakozás idegtépő
2016. máj. 26. 11:53
 10/15 A kérdező kommentje:
Neked van már eredmény?
2016. máj. 30. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!