Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol középfokú vizsgán...

Origo angol középfokú vizsgán a levélírás mennyire szokott nehéz lenni?

Figyelt kérdés

Lehet ez egy általános kérdés, sokak félnek középfokú nyelvvizsgán a levélírástól. De Origon általában milyen jellegű szokott lenni a levelek továbbá mennyire szokták lepontozni? Tudom, hogy a terjedem az 17-20 sor, de, ha valaki mondjuk csak 14 sort ír, az már 0 pont? Sajnos lány létemre nem vagyok egy szófosó.... Angol-magyar és Magyar-angol szótárat is be szabad vinni?

Várom válaszaitokat!



2016. máj. 12. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet szótárat bevinni. Mindkét fajtát

Semmi ördöngösség nincs a levélírásban. Két témát kapsz és kiválaszthatod h melyikről szeretnél írni, meg lesznek adva a szempontok h miket kell mindenképp belefogalmaznod. Hidd el ki fogod tölteni a sorokat, és nem gondolnám h nulla pontot kapsz rá ha nem írod tele. Keep calm and write the letter :D

2016. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kedvességed, és a bíztató válaszod! Luck to you too:)
2016. máj. 12. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nullát kb. az értékelhetetlenre adnak, ha 17-20 sor helyett csak 15-t írsz attól még nem fogsz megbukni a levélen.
2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A levelek teljesen átlagos témájúak. Például: számolj be ismerősödnek az idei nyaralásodról (mit láttál, milyen helyeken ettél, mi tetszett, mi nem tetszett, ajánld neki a szállodát stb). Két téma közül választhatsz. 5 tartalmi szempont alapján kell a leveledet megírni (azaz egy-egy szempont maximum 3-4 sor). Ha egy picit kevesebbet írsz, de azt nagyjából helyesen, akkor még bőven meglehet a 60%, de ügyelj arra, hogy azért meglegyen a 17 sor :)

Angol-magyar és magyar-angol szótár is használható (a többi feladathoz is), sőt, ha akarsz, tematikus szótárat is hozhatsz.


Sok sikert!


Origó-csapat

2016. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Origo Csapat!

Köszönöm Nektek is a kedves hozzászólásotokat! Sajnos nem tudom, hogyan fogok felkészülni levélírásra, (bár mindenki azt állítja, hogy sok panelmondatból meg lehet élni) nekem mégis a legnagyobb gyengém. Megvettem az nagy origo könyvet, ha nem tudnám, hogy B2-es akkor azt gondolnám, hogy C1 szintű, mert nagyon nehéz szinte az összes feladata!

2016. máj. 16. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Oh, én is abból tanultam. Majd elsírtam magam amikor a feladatokat gyakoroltam, mondtam is, hogyha ilyen feladatok lesznek nem hogy megbukok, de még csak végezni sem fogok időben.

A nyelvvizsga sokkal könnyebb volt mint ami a könyvben van, és mivel kemény feladatokra számítottam ezért még egy órával hamarabb is végeztem

2016. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ismét le kell írnunk, amit már sokszor megtettünk: a Nagy Origó Vizsgakönyvben szereplő feladatokat ne vedd alapul, mert - bár a címe ránk utal - a készítéséhez semmi közünk. Nem a mi vizsgafejlesztőink írták, és a feladatok sem autentikusak (sőt, sokszor valóban sokkal nehezebbek az "éles" nyelvvizsgáénál).

Ha szeretnél hiteles feladatokkal készülni a vizsgára, ezeket a kiadványokat keresd:

- [link]

- [link]


Sok sikert a vizsgához, és ne feledd: a nyugalom fél siker! :)


Üdvözlettel:

Origó-csapat

2016. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti és Origo csapat! Köszönöm, hogy pozitívat írtok, remélem össze tudom magam szedni. A feladatok tényleg borzalmasak, nem tudok sokkal mit kezdeni, lehet még nem is vagyok B2 szinten. A levélírásra továbbra sem merek még csak gondolni sem, annyira nem vagyok kreatív: elkezdem írni és még csak azt sem tudom milyen szó mit követ....
2016. máj. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!