Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csinált valaki EMELT FRANCIA...

Csinált valaki EMELT FRANCIA érettségit?

Figyelt kérdés

A középszintűekről már olvastam,arról volt is azt hiszem kérdés,de engem az emelt érdekelne.


Akik voltatok emelt francián: írnátok véleményt?Melyik évben?Mennyit készültetek?Tagozatra/kéttannyelvűbe jártatok-e. Hány százalék lett? És ha netán emlékeztek a szóbelin a feladatokra,nagyon örülnék ha leírnátok.


Köszönöm ha írtok. (bár gondolom nem sokan vannak franciából emeltező emberkék az oldalon)

Én idén fogok menni,és ezért érdekelne nagyon.


2016. máj. 13. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem, de én most fogok közép szinten érettségizni. :) Sok sikert neked, biztos menni fog!
2016. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Neked is sok szerencsét,sok sikert :)


Neked előrehozott lesz vagy rendes 12-es érettségi?

2016. máj. 13. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Köszi. :) Rendes, bár én még csak másfél éve tanulom..>.< Átiratkoztam németről, az a nyelv soha nem tetszett, nem tudom miért azt választottam elsőben, mindenki azt mondta könnyű.. de hátha nem tetszik.
2016. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek sok sikert!

Ha tudok segíteni valamiben, szóljatok! :)

2016. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Julianna,köszönöm hogy írtál :) Most szerintem jól lenne lehet ha tudnál tanácsot adni. Hova írhatom a problémámat?Ide,vagy külön kérdésbe,vagy írhatok privit?


Köszönöm ha válaszolsz :)

2016. máj. 17. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Jobban szeretném, ha inkább ide írnál.

Én is tévedhetek vagy rosszul tudhatok valamit, és akkor a többiek kijavíthatnak.

És esetleg mások is hasznát vehetik, ki tudja? :)

2016. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát,ebben nem tudom tudsz-e segíteni,de hátha:

Az érettségiben van olyan feladat hogy egy lyukas szövegben megadják az igéket zárójelben és be kell írni megfelelő alakban.Én amúgy tudom hogy kell igeidőket képezni,az alapvető szabályokat is tudom hogy mikor melyiket,de ezt a feladatot viszonylag sokszor elrontom.

Az még a jobbik eset amikor utólag rájövök miért az kell,de van hogy utólag sem vagyok teljesen biztos benne.

Pl. van hogy subjonctif kell valahová,de nem gondoltam volna hogy az kell.vagy például volt olyan hogy conditionel présent kellett volna oda,ahova én futur simple-t írtam,és amúgy tudom mikor használjuk a másikat,mégsem értem teljesen hogy az amit én írtam,az miért nem jó.Egy másik problémám meg az,hogy pl. futur proche helyett én valahova futur simple-t írtam.Pedig ezt is tanultam..


Nem tudnál valami tippet adni hogy az ilyen feladatokat hogy csináljam? Úgy érzem hogy gyakran a "nüanszokat" kérdezik és hiába tanult az ember korábban igeidőket,ki gondolná hogy az kell oda :/

Az a baj,hogy szeretném egy nagyon jó százalékot összeszedni a francián,a lehető legkevesebb hibával,de volt mondjuk egy ilyen feladatban elvesztettem 5 pontot :(


Bocsi hogy ennyit írok,de van még egy problémám:

A szövegértéssel általában kevesebb bajom van,ott viszont nehezen mennek a feladatok ahol adnak mondjuk 10 vagy nem is tudom mennyi mondatot és sorba kell rakni.Szóval mint egy történet.Nekem ez is hol jól,hol rosszul sikerül,de gyakran belezavarodok.Remélem mást tesznek majd be és nem ezt,de ha tudsz valami tippet adni,azt nagyon megköszönöm.

2016. máj. 18. 09:09
 8/14 anonim ***** válasza:
(Én vagyok aki középszintűzik) Én itt gyakorolgatom az igeidőket, nem tudom ismered-e ezt az oldalt, hátha segít kicsit. Nagyon sok feladat van. www.francaisfacile.com
2016. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ajánlotta már más is,meg névről ismrtem,de még nem próbáltam ki. Most már ki fogom :) Merci
2016. máj. 18. 12:54
 10/14 anonim ***** válasza:
De rien. ^^
2016. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!