Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő felkész...

Szerintetek mennyi idő felkészülni felsőfokú angol nyelvvizsgára (középfokról)?

Figyelt kérdés
Meg lehet csinálni magántanár nélkül is? Milyen feladatokat, gyakorlatokat tudnátok ajánlani, vagy ti hogy készültetek rá?
2016. máj. 17. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Fél-egy év, ha jó a technika (nincs egyetemes jó, mindenkinek más a jó).
2016. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már egy középfokút letudtál tenni, akkor intenzív felkészüléssel 2-6 hónap (egyénfüggő). Én pl. a középfokúra egy percet nem készültem, csak nekiálltam angolul filmeket nézni (mindig legalább 4es megvolt angolból, meg az érettségit is jól megírtam, úgyhogy nem paráztam túl).


Egy felsőfokú már nehezebb téma, arra készülni kell. Szerintem abszolút nem kell magántanár, én jobban is tudok egyedül tanulni. Tölts le feladatsorokat a netről. Biztos van a nyelvvizsgás honlapon mintafeladatsor. Gyakorolj sokat, hanganyagot is. A filmezés itt is jó ötlet, angol nyelven angol felírattal.


Sok sikert!

2016. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
1 év
2016. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudnatok adni lszi felsofok teszteket, feladatokat?

Az origon neztem, es mashol nincs ebben a temaban, csak a sajatjuk.

2016. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
tavaly nyáron voltam TELC középfokú nyelvvizsgán, akkor az írásbelim 92%, szóbelim 79% lett. Idén februárban voltam ECL felsőfokún 2 hónap intenzív otthoni tanulás után írásbeli 78%, szóbeli 72% lett. Ami nekem bevált az a választott nyelvvizsga típusfeladatainak gyakorlása. Én beszereztem 2 felkészítő könyvet írásbelire és egyet szóbelire(1000questions-1000answers). Ezeket megcsináltam, az ismeretlen szavaknak a jelentését pedig megkerestem, kb a 60-70%-a annak meg is ragadt. Szóval igen, magántanár nélkül is meglehet, de akkor lenn kell annyi önfegyelmednek, hogy igenis leülj tanulni. Illetve sorozatokkal készültem még. Game of thrones, Walking dead, ezekről te is hallhattál mégha nem is nézed őket, marha hasznosak, akár magyar, akár angol felirattal.
2016. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2016. máj. 22. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!