Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvterületen (US, UK)...

Angol nyelvterületen (US, UK) ér valamit az angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnék költözni ill. munkát vállalni. Van valami értelme a nyelvvizsga letételének ez esetben?

2016. máj. 18. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Igen, amennyiben nemzetközileg elismert a nyelvvizsga.
2016. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És pontosan mi? Előnyre teszek szert, ha van papírom is róla, hogy tudok angolul? Ami egyébként is elvárás.
2016. máj. 18. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Hali!

Ha egy külföldi ide jön dolgozni, megnéznéd a magyar nyelvvizsgája minősítését? :)


Egyébként, kérdésedre válaszolva, úgy tudom, vannak pl. egyetemi pozíciók, ahol kint leteteik veled a TOEFL nyelvvizsgát, még egyes kutatóintézetekben is tán. Én egyetemen dolgoztam kint posztdoktorként, nekem nem kellett letennem semmit, 1-2 interjún minden kiderül, de igazából már 3 perc után látszik, mit tudsz. Amúgy annyi kint a szarul beszélő külföldi, hogy nem tudom, hogy beszélsz angolul, de szerintem nem kell aggódnod a nyelvtudásod miatt. :)

2016. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. máj. 19. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Biztosan ér, említés szintjén egy kis plusz pontot:

- mutatja, hogy a foglalkoztál a nyelvvel, az adott pillanatban a tudásod kb. középfokon volt.

- mutat egyfajta intelligenciát, elköteleződést, mert hajlandó és képes voltál készülni és sikeresen abszolválni egy vizsgát.

2016. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!