Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol. " Did you get what I...

Angol. " Did you get what I said? " Ez így helyes nyelvtanilag?

Figyelt kérdés

Did you get what I said? - Nem simán csak say- kellene a mondat végére?

( Ertette, amit mondtam? )


( Magyar - Angol társalgási könyvben találtam. Ha valakit érdekel leírom a részleteket is )



2016. máj. 18. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy jó, ahogy le van írva
2016. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha a mondatban több ige is van, akkor a második ige már lehet irregular verbs vagy harmadik alakos? Mert a Did után mindig sima van az biztos
2016. máj. 18. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kellett egy perc, mire felfogtam, hogy egyáltalán mi a problémád! Nagyon nyakatekert módon gondolkozol! A did csak a get-re vonatkozik. A másik fele egy különálló tagmondat, az nem kérdő, hanem állító, "amit mondtam".
2016. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Did you get what I said?


Ez így elég udvariatlan.

2016. máj. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, hajlamos vagyok túlbonyolítani a dolgokat, de hogy máshogy kérdezzem meg akkor? :D


Egyébként tényleg elég udvariatlan, de nem én találtam ki, a könyvben volt benne :)

2016. máj. 19. 08:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel a mondattal, teljesen jó.
2016. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!