Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szinten beleférnek...

Angol emelt szinten beleférnek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés

Nem járok már gimibe, nincs tanár, akitől kérdezhetnék.

Brit ismerősökkel sokat beszélgettem, és hetente használom a nyelvet. De most elbizonytalanodtam, hogy mi fér bele egy ilyen vizsgán?

Pl. Briteknek simán annyit mondok, hogy I am a mother of two, de itt ez gondolom túl laza. I've two kids is túl laza? Olyan iskolásan fogalmazzak, hogy I have two children?

Az ilyen, hogy my son is three belefér, vagy teljesen ki kell mondani, hogy my son is three years old, stb.?

Rájöttem, hogy élőben használni és vizsgán jó pontot szerezni talán nem ugyanaz a dolog.

Segítenétek, mi fér bele és mi nem? Mire ügyeljek?

Max.-hoz közeli pontra van szükségem.


2016. máj. 19. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy hogy ezek közül melyeket használod, ha választékosan és folyamatosan beszélsz. Nem azt nézik, hogy túl laza vagy-e, hanem azt, hogy tudsz-e a szintnek megfelelően angolul. Viszont szlenget semmiképpen ne használj, az nem fér bele. Sok sikert, és legyél magabiztos ;)
2016. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"I am a mother of two". Egyaltalan nem laza, sot, formalisabb mint "I have two children".

"I've two kids". Vizsagan nem hasznalnam. Kimondanam a teljes mondatot, nem kell sietni. Masik mondat OK, mindket valtozatban.

2016. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Valahogy nem tudom jól felmérni ezeket a dolgokat, sosem használtam hivatalos helyen vagy vizsgán az angolt. Meglátjuk, mit kapok érte :)
2016. máj. 19. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nem azt jelenti, hogy valami mesterkélt műnyelvet kell használni. Mindent mondhatsz, ami helyes, és ami nem szleng. Mint ahogy az anyanyelveden se használsz szlenget a hivatalos érintkezésben.

Az I've 2 kids nyelvtanilag helytelen, mert itt a have főige, azt pedig nem lehet rövidíteni.

2016. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

I've got two kids.

I have two kids.

2016. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta úgy lehet mondani.

Az I've two kids helytelen.

2016. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!