Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvterületen mennyire...

Német nyelvterületen mennyire használatos a Lebensraum kifejezés?

Figyelt kérdés

Ugye a náci időkre emlékeztet, de szó szerinti fordításban, mint élettér, mennyire használják manapság?

Gondolok itt olyanra, hogy ha valaki lakást keres kint és ki szeretné fejezni, hogy mekkora élettérre van szüksége, vagy túl kicsi az "élettér". Vagy ha nem használatos, mit illik mondani helyette?


2016. máj. 19. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én inkább az állatoknál természetkönyvekben olvasom hogy a környezetüket így nevezik. Én még csak ógy hallottam hogy körülírják.

Ha lakásról beszélünk akkor a Wohnfläche használatos.

2016. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rick Mave ***** válasza:
100%

#1) Alapvetően egyetértek. Az persze, hogy mondjuk egy lakás keresése esetében ez a szót nem használjuk ("Wohnfläche', vagy "Wohnraum" az tökéletes erre), annak semmi köze ahhoz, hogy ez a szó mennyire emlékeztet a náci időkre. Ez azzal függ össze, hogy a "Lebensraum" szót nem szokás egy ember, vagy mondjuk egy család esetében használni. Ez inkább embercsoportokhoz köthető fogalom. Hogy mikor használnám? Itt egy példa:


Laut des neuen Migrantengesetzes dürfen die Migranten den Ort, in dem sie in Migrantenheimen untergebracht werden, nicht verlassen. Dadurch wird ihr Lebensraum erheblich beschränkt.

2016. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a gyors és szakszerű válaszokat!
2016. máj. 20. 00:05
 4/6 Rick Mave ***** válasza:

Gondolj rá, hogy a "köszönöm" mellett a "zöld pacsi" az, amivel ezen a fórumon egy válaszadónak meg tudsz köszönni valamit. Ezt minden válaszadó nevében mondom, és félre ne érts, nem "koldulni" akarok, nem vagyok erre ráutalva. Itt a fórumon már sokan ismernek, tudják és értékelik a tudásomat és a segítőkészségemet. A kettő közül a szóban leírt "köszönöm" amúgy is fontosabb és ezért viszont is köszönöm az elismerésed, azt hogy megemlítetted milyen gyors és szakszerű választ adtam (adtunk).


Üdv, Rick

2016. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rick Mave ***** válasza:
Elnézést, ez az utóbbi bejegyzésem már off-topic a kérdés vonatkozásában (valójában privinek szántam, csak "mellényúltam").
2016. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem baj, amúgy mindkettőtöknek dobtam zöld kezecskét még tegnap
2016. máj. 20. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!