Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Tudja vki mi a...

Németesek! Tudja vki mi a szabály a der, die, das nál? Állítólag van

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy mikor der, mikor die és mikor das? Erre igazából nincs szabály, csak tippeket tudnak mondani, hogy egyszerűbb legyen.
2016. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Rick Mave ***** válasza:

Van egy csomó szabály, ami nagy segítség a tanulásban, de persze ezek a szabályok messze nem fednek le minden főnevet. Amit #2) belinkelt az nagyon jó, itt egy másik, ami szintén nagyon jó áttekintést nyújt:


[link]


Az egyik legnagyobb gondot az idegen nyelvekből, elsősorban az angolból átvett főnevek jelentik, ezekre tényleg nincs szabály (azért sokszor meg lehet találni az analógiát egy hasonló értelmű német szóval). Én benne élek a németben, ezért ezeket "csak úgy" tudom, de még én is belefutok néha egy-egy szóba, aminél hirtelen elbizonytalanodok.

2016. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!