Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elég 3 év 2 nyelvre?

Elég 3 év 2 nyelvre?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt szeretnék megtanulni angolul illetve még egy nyelven. A cél a szakmai felsőfok elérése.

A jelenlegi szintem az angolt tekintve, egy erős középfokú nyelvvizsgának felel meg. A felsőfok nem menne, a nyelvtant illetően vannak hiányosságaim (nem használom magabiztosan, csak az e./foly. jelent, e. múltat, foly. múltat, , és e. jövőt)

A második nyelv az a német lenne (van egy erős alapom belőle), vagy a francia.

Franciából kb. 2 szót tudok, de sokak szerint könnyebb, mint a német.

A harmadik lehetőség a japán lenne ami érdekel is, csak a jövőmet tekintve nem venném sok hasznát. Szóval ezt ki is zárhatjuk.


Szerintetek elég 3 év, ha igen milyen tempóban kéne tanulnom?


2016. máj. 21. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Angolt 3 év alatt fel lehet simán hozni felsőfokra, a szakmai rész meg csak szókincs. Egyetemen valószínűleg úgyis lesz szakmai angol, de az többnyire max. középfokú szakmaihoz jó, arra külön könyv kell vagy netes anyag, de simán megoldható. Ha a német nyelvtan megy kb. középfokon annál felsőfokhoz nem kell sok nyelvtant tanulni már, talán az könnyebb úgy. Heti pár órát rászánsz mindkét nyelvre és lazább tempóban is sikerülhet 3 év alatt, csak sokat kell gyakorolni is.
2016. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Angol-német lazán.
2016. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A könyv nem probléma. Megoldom Őket.

Heti szinten olyan 5-6 órát gondoltam. Növelve ezeket a szünidőkkel. Tanár nélkül.

Köszönöm!

2016. máj. 21. 23:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb, hogy minden egyes nap foglalkozz a nyelvvel, akár csak fél óra erejéig.

Folyamatosan ismételgess, és nagyon apró lépésekben haladj előre, hogy könnyebben berögzüljenek az újdonságok.

Egyébként 3 év bőven elegendő lehet, főleg, hogy nem kezdőről indulsz. Ehhez viszont tényleg elengedhetetlen a folyamatosság.

A másik, hogy igyekezz minél jobban körülvenni magad a nyelvvel: filmek, könyvek, lájkold Facebook-on a nagyobb brit és német újságok oldalait, olvasgass híreket. Manapság már beszélgetőpartnert is nagyon egyszerű találni.

2016. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!