Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szótárazzam a szavakat, vagy...

Szótárazzam a szavakat, vagy ne, hogyan tanuljak angol nyelvű filmekből?

Figyelt kérdés
Angol nyelven,angol felirattal nézek filmeket.Úgy hallottam, ez sok embernél bevált.Nem tudom,hogy csak nézzem,vagy ha nem ismerek egy szót akkor egyből szótárazzak is?

2016. máj. 22. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam szótárazni, mert azzal csak kizökkenek a filmböl. Nekem jobban bevált, ha a mondat megmarad a fejemben, úgy könnyebb felidézni az adott szót.

Viszont érdemes ugyanazt a filmet többször megnézi.

2016. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én meg leállítom és szótárazok, mert anélkül hiába hallom újra meg újra az általam nem ismert szót, csak annyi ugrik be, hogy ahá, ezt már a múltkor is hallottam és már akkor sem tudtam, hogy mit jelent.
2016. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!