Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek oroszt tanulni?...

Hogyan kezdjek oroszt tanulni? Más is jelentkezett szlavisztikára?

Figyelt kérdés

Szlavisztikára jelentkeztem, és úgy vettem észre elég komolyan kinézik az embereket, akik nulla nyelvtudással mennek oda, mondván "mit akarsz itt, ha nem beszéled a nyelvet, ez nem nyelviskola!".


Hogy ezt elkerüljem, legalább minimálisan szeretnék megtanulni a maradék néhány hónapban oroszul. Bármiféle tippet vagy segítséget szívesen fogadok.



2016. máj. 27. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem néznek ki, a legtöbb ember 0 orosztudással megy oda.
2016. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

pfffff....

Komolyan, adott nyelvcsoport/kultúra -isztikára azok jelentkeznek, akiknek alapműveltségük, meg nyelvtudásuk már megvan hozzá. Mire számítasz, hogy fogod bírni, ha könyveket kell kiolvasni eredetiben oroszul, és referálni belőle oroszul? Viszel magaddal egy tolmácsot a kiselőadásaid megtartásához??? :D

2016. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez nem igaz. Franciából, olaszból, angolból, stb. ez így van, de ilyen nyelvekből nem.

Japán, koreai, orosz, svéd, finn, stb. indul NULLÁRÓL.

2016. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szlavisztikáról nem tudok, de orosztanuláshoz kezdetnek ott van például a Duolingo, Memrise felületek, a cirill abc gyorsan megvan. Beszerezheted valamelyiket az ismert nyelvkönyvekből (Ключ, Шаг за шагом) egy kis alapnak. Az otevotnyelv.com -on találsz egy csomó linket oroszhoz is meg motivációt. :) Neten online hallgathatsz rádiót oroszul, hogy szokja a füled, stb. Online nyelvtanárt is kereshetsz, de az elején a betűket, olvasást, alap nyelvtant szerintem könnyen megtanulod egyedül. Sok sikert! :)
2016. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg antikváriumban vehetsz egy régi orosz tankönyvet, abból elég jól el lehet kezdeni.
2016. jún. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem igaz, hogy egy nyelvszakra fontos az "alapműveltség" . Én holland szakos hallgató vagyok, és oda sem kellett egy mukkot sem tudnunk hollandul és majd csak másodévtől olvastunk mindent hollandul. Nyilván így van az orosszal is . ( A német, vagy angol szakokon nyilván más a helyzet)
2017. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!