Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nehéz elérni egy...

Milyen nehéz elérni egy Középfokú angol nyelvvizsgáig? Magánt tanárral nyelviskolában mennyi tantermi óra kb? egy Hónap alatt mennyit lehet haladni kb ha csak az lenne a mindennapi dolgom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nyáron elszeretnék kezdeni komolyan angolt tanulni B2 fokú nyelvvizsgát szeretnék majd tenni tapasztalatokra lenne szükségem! nekem akkor más dolgom nem lesz csak a nyelvtanulás napi akár 5-6 órát is tudnék vele foglalkozni több forrásból tanulnék többféle technikával internetről, hallás alapján és ugy legfőképp nyelvtanárral könyvek segítségével! most németet tanulok 9 éve és mindig is ment általában 4-es voltam mindig is belöle de az utóbbi 3 éveben biztos! melyik nyelviskola ajánlott? én Bonus-ra gondoltam annak is ugye a privát része! akármit meghallgatok ami hasznos lehet számomra! :)

2016. máj. 31. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 500-600 óra ,,irányított" nyelvtanulás kell ahhoz, hogy elérj B2 szintre, ezt több netes statisztika alapján állítom.


A nyelviskolákat én NAGYON messzire elkerülném, legalább 4 tanfolyammal lehúznak, mire B2-re jutsz, ráadásul ott semmi olyat nem tanítanak, amit neten ne érhetnél el, ha mindenképp szeretnél pénzt invesztálni a hatékonyság érdekében, vagy magántanár vagy netes, e-learning alapú nyelvtanfolyamok, mint pl. a GO, én most németül tanulok így, csak egy másik vállalkozás videói és netről összekapart anyagok segítségével.


Néhány tipp még:

-Ha már úgy érzed, hogy eljutottál egy szintre, kezdj el angolul filmeket nézni ANGOL felirattal, hisz így a helyesírást is gyakorlod, ha kell gyakran állítsd le a filmet, szótárazgass, tanulhatsz így filmenként minimum 20 szót

-Mindenképp keress egyszerűsített olvasmányokat, pl. a Penguin readers könyveit, mert a szövegértéseden és a helyes nyelvhasználatodon sokat javítanak

-Oldj rengeteg feladatot! Fordíts sokat! Nyelvtan gyakorlására ezer meg egy feladat van, ha olyasmikre guglizol, hogy "English grammar tasks", meg hasonlók

-HANGOSAN tanulj, hogy szokja a szád a kiejtést és a beszédet

-Szavakhoz gyárthatsz kis, kétoldalú szókártyákat, egyik oldalra felírod angolul, másikra magyarul a jelentést, akár odabiggyeszthetsz példamondatokat is, hiszen mondatokban sokkal jobban megmaradnak a szavak


És a LEGFONTOSABB tipp saját tapasztalatom szerint: NE.ADD.FEL. A te korodban ha tudnád mennyi hirtelen elhatározásom volt, hogy na majd ezen a nyáron ez meg ez... :D A legfontosabb, hogy lévén, hogy ráérsz: SOHA ne hagyj ki napot, ne kedvtelenedj el, úgy állj hozzá, hogy ha egy nap kimarad, akkor buktad az összes többit, ha a legrosszabb kedvedben, legfárasztóbb napod végén is tudsz tanulni, akkor a többin sem lesz gond. Sok sikert, jó tanulást!

2016. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm ez szerintem egy nagyon hasznos válasz volt és igen most hogy átgondoltam és utána is néztem szerintem tényleg megéri inkább magántanárral tanulni csináltam egy pár számítást és rá is jöttem arra hogy ebben a nyelviskolában 70 ezer harminc db 45 perces magánóra, magántanárral meg 40db óra 70 ezer szóval ja, a kitartással szerintem nem lesz gondom ahogy ismerem magam általában ha belekezdek valamiben azt addig csinálom amíg el nem érem a célom! :)
2016. jún. 2. 17:40
 3/3 anonim válasza:
Abszolút egyetértek az első válaszolóval, viszont annyit még hozzátennék, hogy nagyon nagy fejlődést lehet elérni kis idő alatt, ha napi szinten használod az adott nyelvet. Erre a HelloTalk alkalmazás nagyon jó, nekem személy szerint iszanyatosan sokat segített, és akár angol anyanyelvű emberekkel is tudsz írogatni és BESZÉLNI is. Nem mellesleg új barátokat szerezhetsz:)
2016. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!