Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanátok le ezeket a...

Hogy fordítanátok le ezeket a mondatokat németre?

Figyelt kérdés
Nem repülővel megyek haza hanem vonattal. Szombaton szerettem volna visszajönni, hogy több időm legyen a családdal, de arra a napra nem lehet jegyet venni mert valamit építenek. Vasárnap este szeretnék elindulni, de hétfő reggel érnék ide. Lehetne a hétfői napom teljesen szabad?

2016. jún. 2. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ich fliege nicht nach hause, sondern ich fahre mit Zug.

Ich möchtete am Samstag zürßck reisen, um mit meiner Familie mehr Zeit verbringen zu können aber es war keine Fahrkarte für diesen Tag erhältlich, da etwas gebaut wird.

Am Sonntag Abend möchte ich losfahren, aber ich würde am Montag morgens ankommen. Darf ich am Montag Urlaub machen?

2016. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ich gehe nicht mit Flugzeug ,aber mit dem Zug zu Heim.

Ich möchte am Samstag zu Heim gehen, weil ich mit meinem Familie viel Zeit möchte. Aber diese Tag kann ich kein Ticket kaufen,weil dort ein gebaut ist.

Wahrscheinlich am Sonntagabend kann ich losgehen,aber am Morgen komme ich an. Es kann sein, dass ich am Morgen frei bin?

remélem segítettem :)

2016. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gehen az a lábra vonatkozik, járművel fahrenezünk, már biciklinél is. Értik hogy mit akar az ember mondani de nem helyes.
2016. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a zu Hause-otthon és nach Hause-haza. Még szokták is külfüdiek ellen tüntető beállampolgárosodottakat, akik nem beszélik rendesen a nyelvet azzal cikizni hogy "Auslánder zu Hause"
2016. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ich fliege nicht mit dem Flugzeug nach Hause, sondern ich fahre mit dem Zug.

... zu können - a módbeli segédige nem állhat zu-val (tudomásom szerint)

Am Sonntagabend möchte ich losfahren, aber ich würde am Montagmorgen ankäme. Dürfte ich am Montag Urlaub machen?

2016. jún. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


A címben használják. Utánanéztem mert elbizonytalanítottál, és nem vagyok egy nyelvtan zseni, csak beszédben hallottam már.


("Was muss ich tun, um die Elternzeit in Anspruch nehmen zu können?")

2016. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!