Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanátok az alábbi...

Hogy fordítanátok az alábbi német szöveget magyarra?

Figyelt kérdés

„Ja hallo hier is der Willi, und dat is für meine Kolleje dä Jupp:

Höre ma, du hast mir doch diesen Nochdsee-Kataloch „WATT ERLEBEN“ im „WATTEN MEER“ jejeben, ne? Also Jung jetzt stand isch hier oben uff ner Hallig und wat soll isch jetzt hier erleben??? Hier ist total tote Hose! Wat soll dat? Isch seh nur Ebbe, Matsch, Schlamm un Würmer. Watten Meer? Ne, wat’en Katastroph! Eben fragt misch ne Frau, ob isch wandern will? Ich sach: Wat? Wandern?! Da säht die: ja, wattwandern! Isch: Wat?? Sie: ja, Watt. Juuut, det du ni zu erreischen bis Jung, sonst könntest Du ma wat erleben!“


2016. jún. 3. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Was?? Ez nem Hochdeutsch!!
2016. jún. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hát. Irtam volna valahol? Berlinerisch és Platt deutsch (ost vagy nordfríz). Attól még német.
2016. jún. 4. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem Hochdeutsch, ezért a félévet erasmusozottak nem is fogják érteni.


Nagyjából így lehet magyarítani, nem szó szerint, hanem nagyjából a stílust visszaadni:


Helló, Willi vagyok, a kollégáimnak csak Jupp.

Te figyelj már, Te adtad nekem azt a Nordsee-Katalógust "Kalandozás a Wattenmeerben" ugye? (A Wattenmeer az Északi Tenger nyugati részén lévő hosszan húzódó partszakasz.) Szóval pasikám, most itt vagyok benne a közepében, és mit kell megélnem, méghogy kalandok, ez egy nagy nulla! Mi ez az egész, nincs itt semmi! Nem látok mást, csak iszapot, férgeket, sarat, vizet. Méghogy Wattenmeer, nagyon nyomi! Aztán kérdezte egy csaj, hogy akarok vele túrázni? Mondom neki, mi, túrázni? Erre azt mondja, igen, a parton végig túrázni! Én: mi van? Ő: Igen, a parton, a homokon. Na tudod, hogy éppen most nem vagy elérhető, pedig mit hallhatnál most tőlem, mik vannak!


A távoli kolléga hálás, mivel feltehetőleg a katalógusos ajánlásnak köszönhetően a sok unalom után ingyenszexhez jutott :-) biztos a nő is unatkozott, aztán elhívta iszaphempergésre is.

2016. jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nagyjából a fogalmakat ismerem, mert szivesen megyek nordfriesekhez, de sajnos a plattot jó ha 30%-ban értem, de ha igazi ottani beszél akkor semennyire. A berlinivel meg igazán hadilábon állok.:)

2016. jún. 28. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A Wattenmeer az a szakasz,

ahol az apály-dagály a legjobban

észrevehető

2018. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!