Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol. Az olvasott szövegek...

Angol. Az olvasott szövegek 99%-át szinte bármilyen könyvben megértem, mégis ha beszélni kell angolul vagy egy TV csatornát hallgatni, az egyszerűen nem megy. Miért?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezen javítani? Mi erre a recept? Egyáltalán az olvasás fejleszt? Mert én úgy érzem, hogy leragadtam egy szinten és nem fejleszt tovább ha csak olvasok könyveket, angol website-okat.

( A nyelvvizsga szerintem nem mérvadó tudás, de leírom azért, hogy van egy felsőfokúm )



2016. jún. 4. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ne add fel.Próbálj meg minnél több filmet,sorozatot nézni.Szerintem ez sokat segítene
2016. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél sok angol sorozatot felírat nélkül!! Egy idő után érteni fogod, persze nem 1-2 hét után.
2016. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az olvasott szövegértésed remek, de a hallás utáni értésed nem.


Valószínűleg rossz a kiejtésed, és nem ismered fel a szavakat amikor mondják...


Vagy nem tudom, (így elsőre ez az ötletem, de lehet más áll a háttérben)

2016. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Mellesleg én is ebben a kórban szenvedek,de nekem csak a beszéd nem megy annyira(1-es vagyok)
2016. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A beszédet beszéddel lehet fejleszteni, ez a recept rá, mivel ez egy külön készség. Az olvasás/hallgatással nagy szókincset lehet összeszedni, de hogy az így összeszedett szókincsed, illetve ismereted használni tudd az életben, ahhoz beszélned is kell. Nem kell ehhez feltétlen anyanyelvi környezet, beszélj magadban angolul, ha egyedül vagy, akár hangosan is. Természetesen előnyösebb, ha találsz partnert.
2016. jún. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
U.I: nyelvszakos tanárnak tanulok, nemrég elkezdtem spanyolul tanulni, és nálam is ugyan ez a helyzet, ezért keresek majd (remélem találok anyanyelvit) beszélgetőtársat.
2016. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszédnél az is gond lehet az is, hogy valaki az anyanyelvén is szűkszavú, nem érzi szükségét, hogy hosszasan beszéljen egy-egy témáról. Szerintem az is segíthet, ha baráti/családi körben többet beszélgetsz emberekkel (magyarul).
2016. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na a 7. hozzászóló teljesen beletrafált hogy nekem miért nem megy az angol beszéd...

egyszerűen annyira csendes és szűkszavú vagyok a saját anyanyelvemen is...

és az angolról meg akkor ne is beszéljünk, főleg ha jön a lámpaláz meg a szorongás.., akkor végem :(

2016. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sorozatokat nézz, először felirattal, aztán anélkül.

Ha amerikai angolt szeretnél tanulni/gyakorolni, akkor 2 sorozatot tudok ajánlani amik nekem is bejöttek:

Friends (Jóbarátok)

Avatar (először a The last airbender aztán a The legend of Korra)

2016. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen a sorozat nézéssel próbálkozom, a trónok harcával, mert a brit angolt jobban kedvelem.

A legend of korrát egyébként imádom xd

2016. júl. 7. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!