Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van németül, hogy: A...

Hogy van németül, hogy: A fizetésemért jöttem!?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ich bin für meine Gehalt gekommen.
2016. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1) Ez a fordítás úgy, ahogy van egy katasztrófa:


1) Gehalt = jövedelem ..... Lohn = fizetés


2) DAS Gehalt, tehát ugyan rossz szóválasztás, de ha már, akkor "für das Gehalt" és nem "für die Gehalt"


3) Ebben az esetben a "für mein Gehalt" nem azt jelentené mint magyarul "a fizetésemÉRT jöttem = a fizetésem átvételéért", hanem mondhatni a fizetésem fejében jöttem ide, a fizetésemet azért kapom, hogy idejöjjek.


Helyesen – ahogy ezt egy másik kérdezőnél valaki korábban már jól megválaszolta:


"Ich bin gekommen, um meinen Lohn abzuholen." (vagy hivatalosabb hangon, "..., um meinen Lohn entgegenzunehmen".

2016. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ich bin wegen meinem Geld gekommen
2016. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rick Mave ***** válasza:

Mondják ezt így? Hát, mondják.

Helyes ez így nyelvtanilag? Hááát….


Amikor a „wegen dem”-et látom vagy hallom, rögtön Bastian Schick magyon szellemes könyvcíme, a „Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod” ugrik be. Sajnos nagyon elterjedt, még magasan iskolázott anyanyelviek körében is (!) a Dativ használata ott, ahol valójában Genitiv kéne (helyesen: „wegen meines Geldes”), de attól hogy mondják még sem nem jó, sem nem szép.


A másik probléma ezzel a mondattal az, ami a szó szerinti magyar megfelelőjével, „a pénzem miatt jöttem”-mel is: nem túl stílusos és udvarias ezt így mondani, ez „melós nyelv”.

2016. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!