Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasznos francia töltelékszavak...

Hasznos francia töltelékszavak/kifejezések?

Figyelt kérdés

Fogalmazást szeretnék írni és szeretnék választékosan fogalmazni, szóval esetleg tudnátok írni olyanokat, mint pl.: Egyfelől/másfelől... Továbbá... Egyesek úgy vélik, hogy...

És ehhez hasonlókat? Szóval ilyen kis szófordulatokra gondoltam, amik összekapcsolják és koherenssé teszik a szöveget.


Köszönöm!



2016. jún. 11. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

- D'une part ... d'autre part = Egyrészt ... másrészt

- Premièrement, deuxièmement / Dans un premier temps... = Először, másodszor

- En effet = Ugyanis

- En outre = Ezenkívül

- En fait = Igazából

- Certains pensent / considèrent que = Egyesek úgy gondolják, hogy

- Selon moi / D'après moi / A mon avis = Szerintem/Véleményem szerint

- ainsi que = illetve / valamint

- de cette façon / de cette manière = így/ilyen módon

- En conclusion / Pour tirer la conlusion/les conséquences / Pour résumer = Lezárásképp/Összefoglalva

- Finalement, on peut déduire/constater que = Végezetül azt a következtetést vonhatjuk le, hogy / láthatjuk, hogy


Most így kapásból ezek jutottak eszembe, ha van valami konkrét dolog még, akkor kérdezz :)

2016. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Az en effet nem azt jelenti, hogy ugyanis, hanem azt, hogy tényleg, valóban.
2016. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

#2:


igazából, valójában = en fait

en effet = valóban, tényleg, UGYANIS


:)

2016. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Kötheted az ebet a karóhoz, de attól még nem használjuk abban a jelentésben, mint magyarul az ugyanist.
2016. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Hát, egyetemi oktatók szerint pedig de. :) És nagyon jó szótárak szerint is...
2016. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

De a neten is fent van ez a jelentése is:


"Au commencement d’une phrase, est le plus souvent synonyme de CAR et annonce qu’on va DONNER UNE PREUVE DE CE QU'ON VIENT DE DIRE."

[link]

2016. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ha magyarázó mellékmondatot kötsz vele, akkor ott hangsúlyozod, hogy a feltétel tényleg teljesül. Az "ugyanis" nem hordozza ezt a jelentést. Ha a kérdező úgy veszi, hogy jelentheti azt is, hogy ugyanis, és megpróbál mondatot alkotni vele, túlnyomórészt marhaságokat fog összehordani.
2016. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
65%

Én is tanultam az "en effet"-re az "ugyanis" magyar megfelelőt is. De végülis nem éri meg vitatkozni azokkal, akik "úgyis jobban tudják".... (:


Kérdező, itt van még néhány:

de plus - továbbá

en plus - ráadásul

d'un côté....de l'autre côté - egyfelől, másfelől/egyrészt, másrészt

en premier lieu, en second lieu - először, másodszor

2016. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De kétségkívül szépen érvelsz ab auctoritate.
2016. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó, akkor hagyjuk az ugyanis-t, bár úgy látom, nem csak én tanultam így, de mindegy. :)

Akkor mondjuk, kedves Kérdező, az << en effet >> az előző történés/mondat eseményét is magyarázhatja. Például: (...) mais je n'ai pas eu de chance hier. En effet, tout mon argent, ainsi que ma carte bancaire ont été volés dans le bus. (Ez egy konkrét példa egy tanáromtól a füzetből, és egyébként rögtön ugyanis-sal fordítottuk.)

2016. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!