Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket lehet könnyebben...

Melyiket lehet könnyebben megcsinálni, a C-s középszintű nyelvvizsgát és a középfokú érettségi, vagy magában a felsőfokú érettségi?

Figyelt kérdés
Fősulira akarok menni jövőre, úgy tudom az emelt érettségin és a C-s középszintűn is C1-es feladatok vannak. Melyiket érné meg megcsinálni? Inkább csapassam le a nyelvizságát és akkor +28 pont instant, vagy az emelt érettségit válasszam? Egyedül csak azért félek az emelt érettségitől, hogy nem lesz elég pontom hozzá, mert ahova én jelentkeznék oda kb 120-140 pontot kell elérnem 2 tárgyból. (Az egyik az angol lenne) Nem tudom hogy az új érettségiben meg-e tudnák csinálni legalább 80-90%-ra azt az emeltet.
2016. jún. 13. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom kicsit meg vagy kavarodva.


Létezik:

Középszintű érettségi ami kb A2-B1 szint

Emeltszintű érettségi: B2 szint-60% felett nyelvvizsgával egyenértékű.

Középszintű nyelvvizsga: B2 szint

Felsőfokú nyelvvizsga C1 szint.

A C középszint a komplexet jelenti, az általad felsoroltak egyik sem C1-es feladatot tartalmaz. Nézd meg, ahova menni akarsz ott kötelező -e az emelt angol. Ha igen (pl. anglisztika) oda nincs más választásod. Ha nem, akkor azt javaslom tegyél le egy nyelvvizsgát ami 28 pont és mellé másból emeltezz ami + 50 pont. Ugyanis ha mindkettőt leteszed nem számítják mindkettőnek, tehát vagy 28 vagy 50 pontot kapsz ha az érettségit választod.

2016. jún. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felvin azt írják hogy nem kapok + pontot emelt érettségiért ha van abból a nyelvből már nyelvvizsgám.
2016. jún. 29. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd ha kötelező az angol emelt érettségi, akkor azt fogja számolni automatikusan (nyelvszakos vagyok onnan tudom), vagy ha automatikusan az angolt számolja akkor megkapod az 50 pontot, és a 28 pontot már nem. De ha nem az angolt, hanem más tárgyat számol a rendszer, akkor nem kapod meg az emelt érettségiért az 50 pontot.

Tehát lehetőségek

1 angol emelt + más tárgy középszinten= + 50 pont

2. Angol emelt+ másik emelt= +100 pont

3. Angol emelt + közép más tárgyból+ más nyelvű nyelvvizsga+78 pont

4. Emelt érettségi másból+ angol nyelvvizsga szintén + 78 ha középfok.


Viszont nem árt tudni, van egy bizonyos százalék, ami alatt nem jár a plusz pont.

2016. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok, az első 2, annyit szeretnék hozzátenni, ha az emelt érettségit csinálod, de nem azt számolja, akkor 60% felett beszámítja nyelvvizsgaként és megadja a 28 pontot, de ha a nyelvvizsgát csinálod, akkor úgy nem lesz esélyed sem + 50 ponthoz (ha nem emeltezel semmiből sem.) Azt hozzá kell tennem (csak személyes vélemény) , hogy az emelt érettségi kicsit nehezebb mint a nyelvvizsga. (bár ez a nyelvvizsga típusától is függ).


Azt hogy meg tudnád -e csinálni..nézd meg az előző évi érettségiket és próbáld megcsinálni.

2016. jún. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!