Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy év alatt el...

Szerintetek egy év alatt el lehet érni egyszerre két nyelvből a B2-es nyelvvizsga szintjét?

Figyelt kérdés
Elég jó nyelvérzékem van, németből C1, angolból B2 típusú nyelvvizsgám van. Szeptembertől elkezdenék franciául és olaszul tanulni párhuzamosan, mellette érettségiznem kell. Kivitelezhető két B2-es nyelvvizsga 2017 szeptemberéig szerintetek? Nem akarnám az egyetemi éveimre halasztani, akkor a tantárgyaim között már nem lenne nyelv, és az időm is kevesebb lenne valószínűleg. Természetesen az órákon felül különtanárra is gondoltam. Tudom, hogy a nyelvvizsga nem feltétlen valós nyelvtudás, de nekem a papír kell róla.

2016. jún. 14. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Az érettségi miatt nem aggódok, és tanultam 4 évig latinul is; az érdekelne, mekkora erőbefektetést jelentene ez így?
2016. jún. 14. 12:32
 2/8 anonim válasza:
70%
Szerintem, ha ilyen nyelvérzéked van, és lesz időd, pénzed és energiád foglalkozni vele, akkor 1 év reális lehet :D
2016. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem alapvetően kevés idő két nyelvre, de ha van motivációd és elég szabad időd és energiád, akkor te tudod...
2016. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két nyelvet nem, pláne úgy, hogy még érettségizned is kell.

Eggyel ezt simán meg lehetne csinálni, de ráadásul ilyen párossal, hogy francia és olasz... Egy nyelvcsaládba tartoznak, összevissza fogod keverni őket. Én már csak tudom, mert én is egyszerre tanultam két újlatin nyelvet, és rossz ötlet volt, meg mindenkitől ezt hallom vissza, úgyhogy szerintem ez ilyen általános igazság, hogy ne tanulj egyszerre két nagyon hasonló nyelvet :D


Milyen egyetem, milyen szak egyébként? Csak mert sokan még dolgozni is el tudnak menni egyetem mellett, nemhogy egy nyelvet megtanulni :) Francia, olasz, ezek azért nem atomnehéz nyelvek. Ráadásul a nyelvtanulás szerintem élvezetes, ne akard csak így gyorsan lerendezni az egészet. A nyelvvizsgának meg amúgy semmi értelme az ég világon, csak egy oklevél, amit egyes helyek megkövetelnek, az IGAZI nyelvtudás nem mérhető.

2016. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
BME vegyészmérnöki szakra gondoltam, kérdés felvesznek-e. Elég nehéz szak, nem hinném, hogy mellette lesz időm nyelvet tanulni, ezért tettem fel a kérdést. Tudom, hogy ez csak egy papír, de hát akkor is kell.
2016. jún. 15. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább angolból C1, mint a másik kettőből B2, angol és német C1 szinte mindenre elég Európa szerte.
2016. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A franciáról tudok mondani pár szót. Én 3 éve tanulom kéttannyelvű szakon, plusz voltam kint 3 hónapot Franciaországban, sok a külföldi ismerősöm, szóval elég sokat használom.

Őszintén megmondom, hogy nem könnyű nyelv. Angolt tanulok mellette, és össze sem tudom hasonlítani - hasonló tapasztalatokat hallok az osztályom másik felétől a némettel kapcsolatban is. Nem megtanulhatatlan, de idő kell, amíg rááll az agyad, sok-sok kitartás és gyakorlás. Rengeteg szabályuk van, és még több kivétel! Én sem vagyok rossz nyelvből, de nekem másfél év biztosan kevés lett volna a középfokú eléréséhez. Ezen kívül egy dolog elérni, de ha nem használod, hamar elillan a tudás :/ Az ember megszokja, hogy angolt mindenhol lát és hall (net, reklámok, tv, rádió, dalszövegek, stb), de a francia nem ilyen.

Nem akartam elvenni a kedved, de azért én a franciát nem venném a német/olasz/angol nyelvekkel egy kalap alá :) Egyébként franciát tanulni klassz dolog, én nagyon szeretem, csak ajánlani tudom! Sok sikert, remélem, sikerülni fog!


(Ha DELF nyelvvizsga érdekel, írj rám, szívesen mesélek róla:) )

2016. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az olasz nem "atomnehez" ahogy egyesek allitjak
2016. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!