Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan legyek jobb angolos...

Hogyan legyek jobb angolos mint ő?

Figyelt kérdés
Van egy lány az osztályomba, nagyon jó angolja van (mint nekem), talán egy picivel jobb csak, de tényleg nem sokkal. Ez engem zavar, és most nyáron megy mindenféle angolos táborba, így félek hogy szeptemberbe jobb lesz nálam sokkal. Ötletek, hogy hogyan fejlesszem én is az angolom a nyáron? Minden filmet, sorozatot angolul nézek, szoktam olvasni angolul, meg beszélgetni egy angol ismerősömmel online, de más semmi:/ Ötletek?
2016. jún. 16. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Önismereti és önbizalomépítő terápia amit javasolni tudok. A motivációd erősen hibás és rossz irányba fog vinni a jövőben ez a hozzáállás. Könyv amit javaslok: Almási Kitti Bátran élni és meleg szívvel ajánlom az alcímet: "és akkor mi van?"
2016. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ne ez legyen a motiváció. De amúgy a filmnézést, és olvasást is folytasd.:)
2016. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze a motivációmhoz, nem ez motivál, csak zavar, az miért baj?... Szerintem eltudom dönteni hogy mi visz jó irányba és mi nem...Ez csak egy kis versengés, és bizonyítani akarok a tanárunknak. Ekkora baj? Nem kérem itt a hülyeséget amit kitaláltok, csak ötleteket kértem, ha erre viszont nincs normális válaszotok ne is írjatok, mert nem érdekel:) Köszi:)
2016. jún. 16. 15:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó, hogy fejleszteni szeretnéd a nyelvtudásod. Legalább hasznosan töltöd a nyarad.:) Amiket csinálsz, azok tök jók, ne hagyd abba. Esetleg mehetnél te is angolos táborokba.
2016. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis hülyeség még, ami nem érdekel: Az, hogy mi a motiváció, egyáltalán nem elhanyagolható dolog. Mások lenyomása, mások megelőzése, mások lenyűgözése... látszólag rólad szól, valójában másokról és a nekik való megfelelésről. Tudom, szerinted ez rizsa és te el tudod dönteni, hogy ez jó-e vagy sem. De hogy őszinte legyek, az emberek többsége nem látja saját magát kívülről, ezért én ezt is kétlem, hogy ennyire tudatosan látnád azt, amit ide kiírtál. Ha nem is érdekel, egy (legalább magaddal) őszinte pillanatban felelj magadnak a kérdésre: kiért csinálom ezt?
2016. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Saját magamért csinálom, mert elakarok érni egy célt, amit kitűztem magam elé. Nem akarok megfelelni másoknak, a lényeg hogy magamnak feleljek meg.. Annyi az egész, hogy beszeretném bizonyítani a tanárunknak hogy igenis, én is vagyok olyan jó angolos mint ő.
2016. jún. 16. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Pro:

- hogyan legyek jobb, mint ő

- talán egy picivel jobb, de nem sokkal

- ez engem zavar (!)

- félek, hogy jobb lesz nálam sokkal

- ez versengés

- bizonyítani akarok a tanárunknak

- be szeretném bizonyítani a tanárunknak, hogy én is vagyok olyan jó


Kontra:

- saját magamért csinálom

- el akarok érni egy célt

- nem akarok megfelelni másoknak



Kérlek, legalább magadnak ne hazudj! Most írtam utoljára, mert direkt kérted, hogy ne tegyem, de szerintem az angol mellé beleférne egy kis önismeret is a nyárra. Nem ártana!

2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok hogy egy 14 éves fiú önismeretét boncolgatod, de ez nem az a téma, szóval most már tényleg örülnék egy hasznos ötletnek..
2016. jún. 16. 20:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem boncolgatnak ők se semmit, meg én se, de ellentmondásos kijelentéseket tettél. Most magadnak csinálod vagy a tanárnak?


Egy kis egészséges versengés nem árt, én vagyok a legjobb angolos az osztályban (nyelvvizsga és érettségi pontok alapján, meg úgy általános tényként kezelve az osztályban) és van két másik lány akik szintén nagyon ügyesek. Együtt szoktunk szóbelikre készülni, hárman elmentünk egy csapatversenyre és igen, mindig ott van az a kis versengés, hogy ki hogy teljesít. Most a felsőfokom nem nekem lett a legjobb (csak 85% lett, mert egész évben nem jártam be angolra) de nem küldött padlóra, őszintén gratuláltam a másik csajnak és csókolom, nem ijesztett meg. Ez rendben van. Az, hogy azért csinálsz valamit, hogy nála jobb legyél, az nem. Semerre nem visz, hidd el nekem.


De az dícséretes, hogy jó szeretnél lenni és nem akarsz lemaradni. A sorozatok, filmek tök jók, én azokkal és egy piszok jó tanárral csináltam meg 95%-ra az emeltet meg ilyenek. Nem nagyon tudsz több mindent csinálni, ha tényleg szorgalmasan csinálod ezeket, három hónap alatt szert teszel olyan szókincsre, hallásra és gyakorlatra, ami kell :) Lehet, a tesztekben ügyesebb lesz a lány, de ha olyat akarsz, akkor menj vele az angolos táborba és kész.


De az, hogy szimplán az az ambíció vezérel, hogy jobb legyél mint egy személy, az nem egészséges és nem fejlesztőleg hat a személyiségedre. Az, hogy jobb legyél, mint tegnap voltál, az igen. De mással nem hasonlíthatod össze magad. A mi sulinkban is van egy csaj, akinek két felsőfokúja van, OKTV-re jár angolból meg akármikor lesöpörne ha arról lenne szó, de nem hasonlítom magam hozzá, mert angol nyelvterületen éltek a szüleivel sokáig. Plusz, elég szarul jönnék ki belőle, mert két évvel fiatalabb :) Aranyos csaj, amikor felsőfokoztam ideadott nekem néhány hiányzó tételt.

Nem szabad a versenytársaiddal rosszban lenni egyébként sem.

2016. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak letölthető feladatok, anyagok a neten, azzal a nyelvtant gyakorolhatod, mert a filmekben, zenékben sokszor szlenget használnak, amit az iskolában nem mindig szeretnek. De egyébként kifejezéseket tényleg sorozatokból és hasonlókból szedhetsz fel. Ha jobban szeretsz tanárral tanulni, keress egy tanfolyamot. Angol mindig indul, könnyen találhatsz neked megfelelőt.
2016. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!