Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemi felvételinél megadják...

Egyetemi felvételinél megadják a pluszpontot ha eszperantó nyelvből vizsgázok?

Figyelt kérdés
Pluszpont miatt kéne

2015. ápr. 6. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Csak valódi, élő nyelvért jár; latin, ógörög, eszperantó stb. nyelvekért nem.
2015. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 chtt ***** válasza:
47%
Az eszperantó - legyen bár mesterséges -továbbra is élő nyelv, mivel léteznek eszperantó anyanyelvűnek bejegyzett emberek. Amennyire én tudom, egyeteme válogatja, hogy elfogadják-e. Szerintem kérdezd meg, mielőtt belevágsz. Sok sikert a felvételihez! :)
2015. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

több ismerősöm is vizsgázott belőle. nem tudom hogy elfogadják -e. de hidd el nekem, hogy a bukási arány hatalmas!

úgy mennek oda az emberek, hogy könnyű, hamar megtanulható. és majd koppannak.

inkább akkor fejleszd a már meglévő angol tudásodat. lehet bele telik egy évbe, de legalább érsz el vele valamit.

diplománál se fogadják el mindig.. persze van olyan egyetem ahol igen, de tudok olyat ahol nem..!

önéletrajzba meg ha beleírnád, szinte 100% hogy nem vesznek fel.

2015. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 chtt ***** válasza:
50%

"önéletrajzba meg ha beleírnád, szinte 100% hogy nem vesznek fel."


Ha ez tényleg így van, az nagyon szomorú, függetlenül attól, hogy hasznosnak tartjuk ezt a nyelvet vagy megköpködjük, hogy hülyeség. Demokratikus országokban ilyen esetekben fel lehet jelenteni a munkáltatót diszkriminációért. Nem tudom, nálunk van-e ilyen lehetőség.

2015. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme nem válogatja, mivel az egyetemnek semmi köze a felvételi eljáráshoz, az egyetemek a felvett hallgatókat (az alkalmassági vizsgától eltekintve) készen kapják. Többletpont jár államilag elismert nyelvvizsgáért. Nincs meghatározva a nyelv. A diplomához meghatározhatják az intézmények, de nem az volt a kérdés. Felvételi ügyekben kizárólag a felvi.hu-n szabad tájékozódni. Én is azt tettem, mielőtt leírtam ezt a választ.
2015. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk az ofő azt mondta pár éve, hogy csak élő nyelvből fogadják el, de igaz arról nem szólt, hogy a mesterséges nyelv annak számít-e. Meg az is lehet, hogy rosszul tudta. (persze, néhányan beszélik az eszperantó nyelvet, de ilyen alapon a latin is lehetne élő nyelv, mert azt is beszélik néhányan, de nem anyanyelve senkinek, ami az eszperantóra is ugyanúgy igaz)
2015. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Valaki azt mondja,hogy elfogadják,valaki meg azt mondja,hogy nem fogadják el.

Most melózok 3 műszakban és jövőre szeretnék érettségizni bioszból és kémiából középszinten.

Nem tudom,hogy az angol középfokú nyelvvizsga beleférne-e az időmbe.

Ettől félek.

2015. ápr. 6. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Akkor se ilyen hülyeségbe fektess energiát, mint az eszperantó nyelv, mert ugyanannyi időráfordítással a meglévő angoltudásodat fel tudod hozni középfokra. Az nem egy ördöngösség. És legalább meglesz a diplomához szükséges nyelvvizsga is. (Egyébként az "azt mondta az osztályfőnököm" nagyon sokszor nem jön be, szándékos megtévesztés vagy az osztályfőnök részéről gondatlanságból elkövetett tudatlanság miatt.)
2015. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 chtt ***** válasza:
74%

Kedves pácsér_puzákia!


Az Oktatási Minisztérium állásfoglalása:

[link]

A Rigó utcai ITK állásfoglalása:

[link]

(nem hiszem, hogy azóta meggondolták magukat:)


2008-ban végeztem el a BME Nyelvi Intézeténél a szakfordítói és tolmács szakot, s a Kulturális és gazdasági háttérismeretek tantárgy keretében az egyik előadás anyagához hozzátartozott Zamenhof és az eszperantó nyelv is. Ezen az előadáson hangzott el, hogy azért élő nyelv, mert létezik oly ember a földön, akinek a bejegyzett anyanyelve eszperantó. Dr. Sárvári Judit elmondta az apuka és anyuka nemzetiségét is, s azt is, hogy mikor jegyezték be élőnek (mármint a nyelvet, nem a gyereket:), csak ki a kutyafüle emlékszik már rá. S mivel léteznek olyan vegyes házasságok, ahol az eszperantó a közös nyelv...

Ez nem azt jelenti, hogy kötelező szeretni a nyelvet, pusztán azt, hogy ugyanolyan létjogosultsága van, mint bármely más nyelvnek.

:)

2015. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Csodálkozva olvasom a hozzászólásokat, és nem értem őket. Eszperantó ügyben legyegyszerűbb megoldás megnézni a www.eszperanto.hu oldalt, szinte minden kérdésre rendes választ lehet találni.


- A felvételinél nem az egyetemek döntik el az elfogadott nyelveket, a többletpontszám minden államilag akkreditált nyelvvizsgára vonatkozik - így az eszperantóra is!


- A egyes nyelvek élő jellegét nem az dönti el, hogy vannak-e anyanyelvűek, hanem hogy a társadalmi érintkezés mely lépcsőin használatos az adott nyelv. Az eszperantó esetében a minisztérium megkérdezte a Magyar Tudományos Akadémiát, aminek a Nyelvi Intézete adott ki 2004-ben egy állásfogalalást az eszperantó élő jellegéről, és ez alapján a minisztérium is élő nyelvnek deklarálta hivatalosan is az eszperantót.


- Az egyetemek bár maguk választják meg a diplomafeltételhez az elfogadott nyelveket, az intézmények többségében az eszperantót is teljesen simán fogadják. Van ahol szakmai alkalmazáshoz kötik, de a www.eszperanto.hu/szakkonyvek/ oldal bibliográfiája szerint ez nagyon széles kör.


- A logikus felépítés miatt az eszperantó megtanulásához (és a sikeres nyelvvizsgához) 4-6-8-szor kevesebb idő- és pénz-ráfordítás szükséges, mint más nyelvekhez. A "Hol lehet eszperantóul tanulni?" kérdéshez érdemes körülmnézni a www.eszperanto.hu/eszperanto-oktatas.htm oldalon.


- Ráadásul az eszperantó megtanulása jelentősen megkönnyíti más idegen nyelvek tanulását - így senki nem beszél le téged utána az angolról, oroszról vagy más nyelvekről. A különbség csak annyi, hogy az eszperantó után SOKKAL sikeresebben és gyorsabban tudsz megtanulni angolul vagy németül, mint azok akik kezdettől fogva ezzel birkóznak.


Mielőtt döntesz, érdemes körülnézni a központi portálon. Jó dolog az eszperantó - érdemes belevágnod. Neked legalább így biztosan meglesznek a többletpontjaid, a többiek meg hadd izguljanak, hogy nekik vajon sikerül-e ? ... :-)

2015. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!