Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt angolom 75% lett....

Az emelt angolom 75% lett. Van esélyem augusztusig feltornázni a tudásom egy angol felsőfokú nyelvvizsgára? Vagy inkább januárig reálisabb?

Figyelt kérdés

Nem tudok napi 1 órát tanulni, néha van 3-4 órám, néha 2 napig nincs. Nem "akarom vagy nem akarom" kérdése, komolyan ilyen az időbeosztásom. Szerintetek reális lehet két hónap alatt felkészülni egy felsőfokú nyelvvizsgára, vagy ne is álmodjak róla? Jövő januárt kéne inkább megcéloznom? Hogyan készüljek?

Hallott szöveg értés lett kevés és a mondatjavítás nem megy.


2016. jún. 19. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az emelt érettségi a középszintűhöz hasonlít, ráadásul minimum 60 százalék kell a nyelvvizsga megadásához, így nem mondhatjuk azt, hogy olyan hatalmas fölénnyel ütötted meg a középszintűt. Persze ettől függetlenül lehet, hogy sikerülhet augusztusban, hiszen fogalmam sincs, hogy mire vagy képes tanulással...
2016. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem sürgős, akkor várj januárig.


Mondatjavítás? Az nincs nyelvvizsgán. Legalábbis ECL-en nem, az szerintem nagyon jó felsőfokú.


Válaszd ki, melyik típust fogod tenni, szerezz be hozzá könyvet és amikor csak van időd, oldj meg egy-két feladatsort. Nem nehéz dolog. Nekem 95%-os emelt októberben után lett 85% a felsőfokom.

2016. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi a középszintűhöz hasonlít? Miről beszélsz?

Simán van rá esélyed, persze kell rá idő. Nem kell 85%-ot teljesíteni, pont elég a 60, az nem sokkal magasabb színvonal, mint egy magas pontszámú középfok. A szókincs a döntő. Olvasás, filmnézés és valami jó felkészítő könyv. Mondatjavítás nem kell. ECL-re kell menni.

2016. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!