Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban ide kell vessző?

Az angolban ide kell vessző?

Figyelt kérdés

Greenwich-ből jöttem,Londonból.


I'm from Greenwich from London. A 2. from után kell vessző ?


I'm from Greenwich,from London. ? Vagy nem kell ?


2016. jún. 20. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Különben nem kell két from.


I'm from Greenwich, London.

2016. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Márpedig kell. :')
2016. jún. 20. 16:58
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy kell.
2016. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell :D
2016. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nos,én brit anyanyelvi beszélők segítségével tanulom az angolt,skype videókon keresztül. Inkább hiszek nekik,hogy így kell mondani. Hogy kell az a 2.from oda. Oksa ? :-D

Csak mivel nem nyelvtan alapján tanulom,ezért ők se tudják,hogy mi a szabály,hogy kell e oda a vessző vagy sem.

Szerintük nem kell,de biztosra akarok menni.

2016. jún. 20. 20:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezt a nyilvánvaló dolgot ők nem tudják, viszont fölöslegesen kitesznek még egy from-ot, akkor ne tőlük tanulj angolul, mert ők se tudnak rendesen. Csak magaddal szúrsz ki, ha nem hiszel nekünk, nekünk teljesen mindegy.
2016. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Oké, anyanyelvi, de attól még tévedhet... :D Mondok egy példát (nyilván túlzás, de szemléltetésnek jó):

Szerinted egy külföldi, aki 10+ éve tanul magyarul, vagy Pista bá Bivalybasznádról beszéli inkább az irodalmi magyart? :D

(Nem mondom, hogy hiba a második from, de nem kell.)

2016. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát én nem műveletlen Pista bá féle emberektől tanulom az angolt,amúgy meg angol anyanyelvűek,mint mondtam. Érted? ANYANYELVŰEK. Szóval inkább hiszek nekik,mint az angolul tanulóknak,meg az itthoni angol oktatás a béka feneke alatt van,szóval nem hinném,hogy itt relative komolyabb választ kapnék,mint egy művel brit anyanyelvűtől. De mind1 is,azt hittem,legalább arra tudja valaki a választ,hogy oda kell e az a vessző vagy sem,de itt inkább mindenki nekiáll vitatkozni megdönthetetlen érvekkel,mert nem fogják fel a dolgokat.
2016. jún. 20. 21:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy az arcod, a "művelt" brit barátokkal... :D Mint mondtam, hogy britek, nem jelent semmit. Például te sem tudsz szóközt tenni a vesszők elé, rövid i-vel írod a relatíve szót, nem teszel kötőjelet a kell és az e közé, pedig elvileg anyanyelvi vagy... Nem is tudom miért foglalkozom veled, de lásd a jó szándékot, csak neked, csak most:

[link]

Amúgy nem angolul tanuló vagyok, az ovis koromban voltam. Szia.

2016. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kell vessző.
2016. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!