Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha Németországban szereztem...

Ha Németországban szereztem B1-es nyelvvizsgát, akkor az otthon B2-es szintű lenne kb?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szerintem nehezebb megszerezni egy B1-es vizsgát itt kint, ugyanis hónapokig tanultam napi szinten csakis NÉMET anyanyelvűektől... Itt minden hibádat hallják is ki is javítják, valamint rengeteg anyagot érintettünk. Szerintetek otthon megpróbálkozhatnék a B2-vel külön órák nélkül?

2016. jún. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érvelésed hülyeség. Azért nehezebb kint a B1, mert ott minden adott volt és rengeteg tanultál? Ez baromság.

B1 az B1, nincs olyan, hogy egyik helyen ez B1, a másikon már B2. Központilag szabályozva van.

2016. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a B1-es nyelvvizsgád mitől lenne B2-es szintű?


az viszont simán elképzelhető, hogy alaposabb tudásod van, mint aki otthon csinált B1-et, vagy hogy a tudásod közelebb is van már a B2-höz, mint a B1-hez.


Illetve az itthoni nyelvvizsgának a szóbeli részén látszódni fog, hogyha hónapokig németországban éltél, ami mindenképp pozitív irányba fogja befolyásolni a pontszámodat.

2016. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az érvelésem miért lenne hülyeség? 660 óra német van a hátam mögött 7 hónap alatt! Hidd el rengeteget tanultunk és olyan tanárral aki sokszor plusz anyagokat is tanított... Másik meg hogy itt élek kint Németországban használatban van a nyelv is. De köszi, hogy a kérdésemre adtál választ kedves első. :D Tudom, hogy PAPÍRILAG nem ugyanaz, de külföldön csinálsz egy nyelvet bizony hidd el többet tanulsz a németektől, mint otthon a magyaroktól.
2016. jún. 21. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De ezt arra írtad, hogy azért volt nehezebb megszerezni kint a B1-et, mert állandóan ezzel foglalkoztál. Nincs kapcsolat a kettő kettő, miért lenne valami azért nehezebb, mert minden lehetőséged adott hozzá? Nincs ok-okozati viszony.
2016. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem érted amit én írok. A második válaszoló megértette:) Egyébként megkaptam egy magyarországi ismerősömtől azt amit ő tanult B2-n, ezeket már mi is vettük idekint B1-en! Ha nem is gyakoroltuk agyon, de az összes nyelvtani részt érintettük. Én pont erre gondoltam, hogy amit itt tanítanak B1-en az bizony részletesebb, mint otthon. Köszi a válaszokat.:)
2016. jún. 21. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!