Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam szóbelinél hogy is...

Dexam szóbelinél hogy is működik a listening és a speaking?

Figyelt kérdés

Nekem már megvan az írásbelim, azt is a dexamnél csináltam.

Az őszi vizsgaidőszakra szeretnék jelentkezni szóbelire.

És ugye a szóbelihez a listening és a speaking tartozik.

És ez a kettő egy napon van?

Vagy a listening akkor van, amikor az írásbeli?

Vagy aki nem írásbelizik akkor mikor csinálja a listeninget?

Vagy hogy is van ez?


2016. jún. 22. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én most tavasszal csináltam a Dexamot. Nos, mivel nekem még nem volt meg egyik vizsgarész sem, a speaking részt direkt egy héttel későbbi időpontra kértem. Neked megvan már az írásbeli ezért gondolom egy napon lesz a kettő. Ha tudod kérni másik napra szerintem nem éri meg. Ess túl rajta inkább. :) Az írásbeli nekem is sikerült a dexamnál, de a szóbelinél megbuktam a magnós miatt... Nagyon nehéz volt. Szerencsére azóta egy másik nyelvvizsga helyen megcsináltam a szóbelim, ott könnyebb volt a listening.
2016. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van kérdésed szívesen segítek. :) (előző hozzászóló voltam)
2016. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és bocsánat, de azt elfelejtettem leírni, hogy a magnós rögtön az írásbeli után volt. :)
2016. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Letudnád írni a tapasztalataidat a beszédértés és beszédkészség vizsgarésszel?
2016. jún. 22. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:

A beszédkészség szerintem nagyon könnyű volt. Az első feladatban kaptunk két kérdés és a hozzájuk tartozó szöveget, természetesen választani kellett egyet. Meg volt adva, hogy hány percig kell beszélni, de azt tudom, hogy én nagyon nem beszéltem annyi ideig. Kérdezni kell a párodtól arról a témával kapcsolatban amiről ő beszélt, neki pedig válaszolni kell. A nő aki vizsgáztatott nagyon kedves volt. Ha látta, hogy megálltam mondta, hogy Okay...good. ÉS mentünk tovább. :) A 2. feladatban a tanárnő kérdezett szimpla kérdéseket és válaszolni kellett neki. (törekedj mindig a minimum 3 mondatra). A kérdések nem voltak nehezek, ha nem értettél visszakérdezhettél és elismételte. :D A 3. feladatban a pároddal együtt kellett beszélgetnetek az adott témáról ami a lapon van. (Nekem energiaitalos téma volt.) Az elején kell bemutatkozó pár mondatban.

A magnósról nem volt jó véleményem. Nehéz volt, és ezt nem csak én állítottam így, a többiek is mondták. Ha jól megy a magnós és szerencséd van kicsit könnyebb beszédet kapsz. :)

2016. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A 3 listening témájára nem emlékszel véletlenül?

2016. jún. 23. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos arra már nem emlékszem. Tippmix volt. :) és sajnos 40%-ot értem el.
2016. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azóta sikerült a szóbelid?

2016. jún. 23. 16:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha az első válaszoló vagy, akkor most olvastam vissza, hogy megvan a szóbelid. :)
2016. jún. 23. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!