Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz újrakezdő szintről...

Olasz újrakezdő szintről felsőfokig mennyi idő?

Figyelt kérdés
Gimiben ötös voltam belőle, de 12 éve nem beszéltem. Szinte semmire nem emlékszem, de ahogy olvasom a könyvet, gyorsan jönnek vissza az emlékek, szavak. Akkor egy alapfokú szinten voltam, szerintem, bár az osztályból többen mentek középfokú nyelvvizsgára, én nem mertem menni. Most szükségem lenne még egy középfokú, de még jobb lenne egy felsőfokú nyelvvizsga. Angolul felsőfokon beszélek. Reális cél lenne az olaszt feleleveníteni? Kb. 2-2.5 évem lenne, elérhetem a felsőfokot szerintetek? Milyen taktikát válasszak a tanulásra, hogy minél előbb célt érjek? Hogy haladhatnék a leggyorsabban? Az angol nem volt nehéz, a csapból is az folyik, na de az olasz? Kicsit tanácstalan vagyok, hogy megéri-e a befektetett energiát, és ha igen, hogyan is csináljam.
2016. jún. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint az olaszt kevesebb helyen preferálják, mint más nyelveket, de haszontalannak semmiképp nem mondanám. Összességében reális az a 2-2,5 év, de függ attól is, hogy naponta hány órát foglalkozol vele.
2016. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy spanyollal jobban járnék? Az is hasonló, ahogy így belehallgattam youtube-on.
2016. jún. 22. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, igen. Viszont amivel a legtöbbre mész az angol mellett, az a francia, az orosz és a német. Logisztikai cégek kérnek sokszor szláv nyelvet -horvát, szerb, szlovák, cseh, román, ez egy osztrák cég követelménye (ismerős által tudom)

Szóval mind a spanyol, mind az olasz hasznosítható, de Neked kell döntened.

2016. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem elég a 2 év. Én most tanulom az olaszt más nyelvek után. Nem könnyű. De ha 4 évet tanultál, szerintem kár lenne veszni hagyni. A passzív tudás azért csak-csak visszajön.
2016. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!