Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezeknek mi értelme van az...

Ezeknek mi értelme van az angolban?

Figyelt kérdés
Ilyen igeidő, olyan igeidő, aztán a jövő le van tudva a going to-val, a múltat letudják a used to meg a would to-val meg a többi egyéb ilyen.
2016. jún. 23. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán vagy képben. A jövőt többféleképpen is ki lehet fejezni, ahogyan a múltat is.

Az angol nyelvvel így tudod árnyaltan kifejezni magad, nem mintha meg kellene indokolni egy nyelvnél, minek mi értelme van.


(olyan meg nincs, hogy "would to")

2016. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12 igeidő van...
2016. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem sok. Ne is törődj vele.
2016. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az angol ritkan hasznal idohatarozokat, es a kulonbozo igeidokkel fejezi ki a tartalom idobeni elhelyezkedeset.
2016. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez butaság. 12 igeidő, ebből 4 múlt és 4 jövő.

Simple Pas (did)t, Past continuous(was doing), Past perfect (had done), Past perfect continuous (had been doing) valamint Simple future (will do), Future continuous (will be doing), future perfect (will have done) és Future perfect continuous (will have been doing). Jelennél is ugyanez a combo :)

2016. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

De egyébként az angolban nincs igazi jövőidő..

[link]

2016. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már nyelvtani értelemben az igéknek nincs jövő idejű alakjuk,csak mindenféle más trükkök,hogy a jövőt kifejezzék..
2016. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az az egyszerű tény nem zavar titeket, hogy annyi eszem van, amennyi látszik?
2016. jún. 23. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem zavar. Ez legyen a Te gondod.


Egyébként ez a 12 igeidő felosztás amolyan latinos nyelvtanszemléletnek tűnik számomra. Ha a 'have' és az ige harmadik alapja egy igeidő, akkor a 'used to' és az ige szótári alakja is egy igeidő lehet, és így tovább. Hasonló ez ahhoz, mint ahogy a mai leíró nyelvtan a 'better' szót modális igének veszi (ld. You better go home)

2016. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi így tanultuk, de igazad van abban, hogy akkor már a used to is lehetne egy újabb igeidő. Viszont szerintem az csak egy kifejezés, ebben a 12 igeidős dologban meg látom a logikát, bár bevallom azután ismerkedtem meg vele, hogy már nagyon jól beszéltem angolul. Szóval nekem ez így tetszik, hogy ki tudom akár azt is fejezni, hogy "x idő múlva ez a cselekvés x ideje folyamatban lesz" :)
2016. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!