Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell csinalnom meg egy nyelvvi...

Kell csinalnom meg egy nyelvvizsgat?

Figyelt kérdés
Iden erettsegiztem, van egy kozepfoku es egy felsofoku nyelvvizsgam. Azonban a szaknak, ahova jelentkeztem a kovetelmenyei kozott az szerepel, hogy szakmai nyelvvizsga szukseges az elvegzesehez (sima nyelvvizsgarol nem esik szo, ami ugye altalaban minden diploma feltetele, tobbek kozott ezert is csinaltam 2 nyelvvizsgat). Ebben az esetben ez azt jelenti, hogy a ket meglevo vizsgamat nem veszik figyelembe, es csak akkor kapok diplomat ha elmegyek egy ujabb nyelvvizsgara? Vagy ez mar nem egy uj teljes erteku nyelvvizsga csak "kiegeszites?"
2016. jún. 24. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai nyelvből kell nyelvvizsgát szerezned, tehát ebből a szempontból a meglévő kettő "nem ér semmit".
2016. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kell.
2016. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
A szakmai nyelvvizsga nem általános, így a meglévő kettő általános vizsgát ilyen szempontból nem hasznos most. Szakmai nyelvvizsgát speciális területeken, orvosi, jogi, gazdasági stb. szoktak kérni, tehát a területednek megfelelőt kell megkeresned és teljesítened. A felépítése sokszor hasonló az általános vizsgáéhoz, annyi különbséggel, hogy az adott terület témaköreit érinti, és nem pl. a környezetvédelmet, ha orvos leszel, vagy nem a májbetegségeket, ha jogász leszel... érted :)
2016. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom szepen a segitseget 😊
2016. jún. 24. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Azért ellenőrizd pontosan a rendeletet (a felvin van "képzési és kimeneti követelmények", ott van szakonként a rendelet) vagy az intézmény honlapját, mert általában a szakmai helyett jó a felsőfokú. Milyen szakra mész?
2016. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!