Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki adna tanácsot?! Szeptem...

Valaki adna tanácsot?! Szeptembertol angol tagozatos leszek. ( Heti 18 ora angol )

Figyelt kérdés

Eddig 5-os voltam angolbol altalanosban de nem valami eros volt a suli szoval erre nem alapozok. Elegge rossz lett az angol kompetenciam. A nyáron szeretnék valamit fejlődni angolból.

Azt hallottam hogy angol filmek sokat segitenek ez igaz?

Estleg tudnátok ingyenes oldalakat ahol tesztek vannak meg feladatok?!

Meg majd szeretnék venni vmi komolyabb szotarat esetleg valamit ajanlanatok?

Jöhetnek tanulással is kapcsolatos tanácsok.

Egyébként a cél jövő ilyenkorra egy felsőfokú nyelvvizsga lenne.



2016. jún. 25. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként a cél jövő ilyenkorra egy felsőfokú nyelvvizsga lenne."


- Ezt nem gondolhatod komolyan.

Egyébként a korábbi szótárfüzeteidet, szószedeteidet szedd elő. Ami sokat segít, az erős szókincs. A szavak elsajátítása időigényes, ha előre dolgozol, az sokat segít.

2016. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem hatosztályos gimiben az angoltanárom tanította a nyelvi előkészítős osztályt is, és 9.-ben azt mondta, hogy kb. ugyanott tartunk, mint ők, szóval egy év alatt csak így nem valószínű, hogy felsőfokúra fel tudsz készülni, max. középfokra. Vannak jó gyakorló oldalak, de magasabb szinthez már főként csak angolul van anyag, és az lehet, hogy neked még túl nehéz lenne, szóval érdemesebb lenne magyarul is elérhető oldalakkal, könyvekkel próbálkozni. Nézd meg pl. az 5perc angol honlapját, szerintem ott is találhatsz hasznos infókat. A beszéd része csak úgy fog menni, ha van kivel gyakorolnod, úgyhogy ilyen célra lehet, hogy érdemes lenne keresni valamilyen külföldi ismerőst olyan oldalakon, mint pl. az interpals.com, vagy ha van, aki a környezetedben tud angolul, akkor azzal beszélgetni. Ha van kérdésed, nekem is írhatsz, anglisztika szakos egyetemista vagyok.
2016. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A felsőfokút szerintem is zárd ki, jó lesz jövőre még a közép. (én most voltam 9.-es és júniusba vizsgáztam BME-n) Nagyon sokat segít az angol nyelvű sorozat/ film nézés DE ezt vagy úgy, hogy csak angolul semmi felirattal vagy ha még szükséges akkor angol felirattal. Ezzel eléred, hogy kb. semmit nem kell készülnöd hallásértésre. Ha nyelvtanozni akarsz akkor nagyon sok anyagot találsz fent neten (Youtube-on pl én sokkal jobban szerettem végighallgatni igazi angol anyanyelvűek óráit mint elolvasni csak aztán teszteket töltögetni) és mint az előző válaszoló is írta az 5perc angol is jó. Ha beszélni szeretnél akkor meg javaslom, hogy töltsd le telóra a Wakie app-et mer ott tudsz sok emberrel beszélgetni. A tagozatról nekem sincs sok jó hírem bár ez iskola függő (én is 6 osztályosba járok és mi idén a nyelvi 10.-esek könyvéből tanultunk) Tanulással meg annyi, hogy egy idő után bele jön az ember -mondjuk mindig évvégére:D- főleg nyelvvizsga előtt mer én is annyira készültem, hogy olyat tanultam már be mint a "szerzett immunhiányos tünetegyüttes" mert tuti nem fogják elfogadni nekem azt, hogy AIDS xD Sok sikert;)
2016. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat!

Azert megyek nyelvi tagozatra mert amire megyek szakma csak igy indult ...es mindenképp erre a szakra akartam menni szóval gondoltam ha mar nyelvi tagozatos akkor szeretnem kihozni belole az elonyoket.

Akkor a felsőfokút tényleg zárjam ki akármennyire is szorgalmas lennék?.. Esetleg 2 év után?

Most itt a nyár úgy gondoltam hogy mindennap 1-1,5 orat tanulnek, gyakorolnek, ha elkezdodik a suli akkor még tobbet a kotelezo mellett.

2016. jún. 25. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Felsőfokban maximum gimis éveid közepén kezdj el gondolkodni, vagy később.

Egynyelvű szótárból Oxfordos, kétnyelvűből Grimm kiadó.

Nyelvtani magyarázatos könyvből szintén Oxfordos.

Egyébként pedig tényleg filmek minden mennyiségben angol felirattal, hogy lásd is. Mondjuk én először a CNN vagy BBC adásait nézném, mert jobban érthetőek, tisztább a kiejtés. Meg könyvek, ha szeretsz olvasni, valami egyszerűbb nyelvezetűt. Pl. Harry Potter, de vannak egyszerűsített olvasmányok könyvesboltokban, nyelvi szintek szerint. Alexandra, Libri.

2016. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az elmult tanév szeptemberében kezdtem egy kéttanos osztályban ahol heti 18 angolom volt. Az angol tanárom azt momdta év elején hogy mivel kezdő vagyok ezért először a filmeket angolul magyar felirattal nézzem aztán ha már jobban megy akkor angolul angol felirattal aztán már az nélkül. Remélem segitettem :)
2016. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó és segített hogy így nézted?

2016. jún. 28. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!