Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ilyen drágák a nyelvta...

Tényleg ilyen drágák a nyelvtanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék németűl tanulni, kis városban élek egy db nyelviskola van.


1 óra 45 perces ami 900ft (4-8 fős csoport) ez a legolcsóbb.


A honlapon azt írja általában 120 óra kell egy szint elsajátításához.

Akkor a b1 alapszint 360 óra ami 324ezer ft. Komolyan ilyen drága?


2016. jún. 26. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És a szép hogy skype tanárt 1000ért találsz és egyedül vagy nem hatodmagaddal.
2016. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Igen.

Tehát ha nem ragadod meg az ingyenes, iskolai oktatást, akkor ha nem vagy gazdag, semmi esélyed nyelvet tudni itthon ülve.

2016. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Budapesten van olcsó, középfokig 400 óra kell és nagyjából 200 ezerből kijön a tanfolyam, talán könyvekkel együtt, mert az sem olcsó.
2016. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az ingyenes iskolai oktatásról lecsúsztam 22 éves vagyok. De azok az órák egyenlőek voltak a nullával = itt a szöveg magold be a google fordító szépen fel is olvasa neked. El mondtál 3-4 mondatot makogva és már kaptad a 4-5 osztályzatot. ( iskolai pályafutásom alatt 3-4 tanár mind egytől egyig) ( és az esti gimis tanár sem volt külömb)
2016. jún. 26. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:
3: Hol van ilyen olcsó?
2016. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

szerintem érdemesebb otthon készülni megfelelő könyvek és internetes oldalak használatával. és szóbeli előtt meg érdemes magántanárhoz menni pár alkalommal,hogy tudd gyakorolni a folyamatos beszédet.

de magát a nyelvtani részt és szókincset teljesen el tudod sajátítani otthon is.

pl magnós feladatok dögivel vannak a neten. egyedül akarat kell,hogy gyakorold, nem mindenféle drága nyelvóra.

2016. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Ez a kategória nem drága. A 10 fkg-osd tejcsoki árához képest pont ugyanannyiba került 20 éve is. Mi a változás? Az, hogy a nyelviskoláknak kevesebb haszna van rajta. Annyi helyre kell baksist fizetniük, tagdíj, regisztrációs díj, stb formájában, hogy kettéáll az ember füle.

Egyébként ha valaki nyelvvizsgázni akar, elég nehéz azt a nyelviskolai előnyt behozni másnak, mint amelyik nyelviskola tanárai rendszeresen vizsgáztatnak, és maga a nyelviskola is vizsgahely. Van, amelyik nyelviskola külföldre szervez csoportokat, magukkal az értetlen szülőkkel 4 órát dumálnak előkészítés gyanánt, a szülő meg nem árulja el, hogy a gyermek 17 évesen még ágybavizelős, odakint eltöri a lábát, orvoshoz kell vinni, ezer dolog van, amiért a csoportot kísérő azt mondja, jövőre vigyen más csoportot.

A midig elérhető irodát és a fűtött termet ne is említsem.

Ennyit a nyelviskolák szidalmazásáról.

A skypostanárnak meg egy szem rezsije nincs. Majd tájékoztass lécci, hogy akit találtál, ad-e számlát.

2016. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én különtanárhoz jártam, 1 óra 2500 ft volt... Összeadva rengeteg. Én találtam már 80ezerért is tanfolyamot, de végül nem volt szimpatikus. Az iskola nyelvtanítás tényleg vicc. A német középfokom csak azért lett meg, mert 2 hónapot kint töltöttem Németországban. A nyelvtanomon nem segített, de a hallás utániban és a "levélírásban" sokat.
2016. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Én találtam 3000/45 perces skype-ost is. Mai napig nem értem meg, hogy mit gondolt. Általában 300 körül szokott lenni a dolog, anno el is kezdtem egyet. Heti kétszer 45 perc, de borzasztóan lassú volt. Amikor nem tudtam menni a pénzt elvette a semmiért, mert előre kellett fizetni egy hónapért, majd amikor úgy alakult, hogy annál a dedós csoportnál fontosabb dolgom is akadt hosszú távon, egy egész kifizetett hónapot tett zsebre a kedves iskolavezető. Szóval inkább nem is kommentálom ezt a szintű gerinctelenséget. Egy normális ember teljesen képes megtanulni magától a teljes nyelvtant, maximum néha kell egy magántanár a nem értett dolgokhoz, én a beszéddel látok sok-sok problémát inkább. Nem tudom, hogyan lehetne jó beszédkészséget kialakítani magamtól.
2016. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem drágák, csak neked nincs pénzed. A pénz jóóóóóóóóó.
2016. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!