Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ilyen drágák a nyelvta...

Tényleg ilyen drágák a nyelvtanfolyamok?

Figyelt kérdés

Szeretnék németűl tanulni, kis városban élek egy db nyelviskola van.


1 óra 45 perces ami 900ft (4-8 fős csoport) ez a legolcsóbb.


A honlapon azt írja általában 120 óra kell egy szint elsajátításához.

Akkor a b1 alapszint 360 óra ami 324ezer ft. Komolyan ilyen drága?


2016. jún. 26. 20:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Itt a számítás azért sántít! 120 kontaktóra csak a nyelviskolában kell egy tankönyvhöz, mert az rettenetesen nem produktív. Magántanárral kb dupla óradíjjal, de dupla sebességgel is tudsz haladni, tehát pénzben ugyanott vagy, de időben és eredményességben sokkal előnyösebben. Az se igaz, hogy a B1 alapfok 3 könyv, tehát 360 óra - nem. Ilyen óraszám után, plusz esetleg egy rövid célzott vizsgafelkészítés mehet a B2, tehát a középfokú nyelvvizsga. Persze otthon sokat kell belefektetned, de az már ingyen van.
2016. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

4: Hogy csúsztál le? Én 31 éves koromig voltam nappalis egyetemista, addig tudtam nyelvórákara ingyen járni, és utána még alapítványtól is kaptam ingyenes nyelvtanulási lehetőséget, csak meg kellett pályázni.

Most is ha beírod a Google-ba hogy ingyen német tanfolyam, biztosan jön ki. Én a könyvtárban találtam a kiírást egyébként.

Ha pedig még nincsen érettségid, akkor ingyen járhatsz gimnáziumba, ha meg érettségi utáni képzésbe mész, vagy a Munkaügyi Központba, ott is van ingyenes nyelvtanulási lehetőség.

Ezeken kívül tényleg elérhetetlen.

2016. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
4: Igazából egy erős tanárral 1 tanóra után 3-4 órát tudsz önállóan tanulni otthon, azaz ennyit kell készülnöd a következő órájára, ha lépést akarsz tartani vele.:) Ha már van rutinod a nyelvtanulásban, akkor 10-15 óra önálló tanuláshoz 1 tanóra is elég lehet. Én most így kezdek majd el egy újabb nyelvet.
2016. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!