Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol tanulásában szeretnék...

Az angol tanulásában szeretnék segítséget kérni, tudnátok jó praktikákat?

Figyelt kérdés

Most végeztem az általás iskolával. Majdnem minden tantárgyból kiemelkedő voltam, versenyeken indultam stb., de ez most mellékes.

Az angol az, amit úgy érzek, hogy sosem fogom tudni elsajátítani. 5 éven keresztül, heti 3 órában tanultuk a nyelvet, de kb. semmi értemét nem láttam a dolognak. Persze az alap dolgokat megtanultuk, de az i am a boy nem túl nehéz.(jó, ettől kicsit többet tudok)

5-ös lettem év végén, de a tudásom jobb esetben is 3-as. De mégsem volt nehéz megszerezni a jó jegyet. 5éven keresztül bemagoltunk szövegeket, évi 2szer írtunk témazárót a rendhagyó igék táblázatából, szintén témazárót abból, amit órán együtt oldattunk meg a munkafüzetben. Teljesen, szóról szóra ugyan az volt a dolgozat mint a munkafüzet, ezt meg a legrosszabb tanuló is be tudta magolni percek alatt. Persze én sem, mint a legtöbb diák nem készültem órán kívül. De amit a tanár kért, megcsináltam, megtanultam.(ami valljuk be nem volt sok) Mégsem hibáztatom teljes mértékben őt, lehettem volna kitartóbb és szorgalmasabb.

Most itt vagyok, semmi angol tudással, és a megye egyik legjobb gimnáziumába megyek. Ahol még németet is fogok tanulni.

Segítséget szeretnék kérni, hogy tudnám behozni a lemaradást magántanár nélkül? Gondoltam már rá, de nem szeretném, hogy az én hülyeségem a szüleim problémája legyen.

Előre is köszönöm, sajnálom, hogy kicsit hosszú lett.



#angol #tipp #ezt egy kicsit elrontottam:D
2016. jún. 27. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Magolni, magolni, magolni.
2016. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Én kicsit hosszabban írnék. :D Ha adsz mangánban egy email címet, küldök egy Stanley 3000 teszt kiadványt (ez elvileg elementary), megoldókulccsal, aztán ami nem volt jó, annak utánanézel, hogy miért. Nyelvtankönyvet lehet találni, tán többet is, Dohártól meg Oxfordéktól, ha jól emlékszem.
2016. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én magamtól tanultam meg angolul, maximum a nyelvtani szabályokat nézd meg a neten. Rengeteg videót néztem youtubeon, filmeket, sorozatokat full angolul/ angolul, angol felirattal és amelyik szót nem tudtam, azt kiszótáraztam és leírtam.

Én így tanultam meg angolul, lehet másnak nem válik be, de egy próbát megér. Elmondhatom magamról, hogy folyékonyan beszélek angolt.


De: ez nem egy olyan dolog, amit pár hónap alatt, vagy akár egy év alatt megtanulhatsz, ez nem olyan egyszerű, főleg, hogy a némettel is fogsz majd sz*pni eleget, nekem elhiheted, német suliba járok (igaz, angol jobban megy :D ).

2016. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieknek:)
2016. jún. 27. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen a 3. válasz a nyerő, az interneten ezerneten ezernyi nyelvoktató oldal van, a lényeg a változatosság. Olvass mindent, ami érdekel, ne kényszer legyen, annyi időt tölts vele, amit élvezetből teszel. Nézz minél több filmet, tévés dokumentumfilmet angolul, amit nem értesz, felirattal, de ha nagyjából érted, felirat nélkül is. Az angol pont az a tárgy, amihez nem kell iskola, sőt bátorkodom odáig túlozni, hogy az iskola rossz tanár esetén többet árt, mint használ.

A kedvemcem az [link] ez szerintem már önmagában elég gyakorlást kínál. Az új szavakat keresd ki, írd ki, előbb-utóbb próbálkozz az egynyelvű szótárokkal is, pl [link] itt is lehet csak úgy bóklászni, olvasgatni.

Ez is profi oldal, és tanulás közben szórakozol is: [link]

És itt is van sokminden: [link]

2016. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nézd meg Maris videóját, sok hasznos ötlete van. https://www.youtube.com/watch?v=0ye3giPsnOk
2016. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!