Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvismeret mennyibe...

Az angol nyelvismeret mennyiben jelent előnyt, mennyire segít a francia nyelv tanulásában?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én franciát tanultam, úgy, hogy már tudtam angolul, hát bevallom nekem nem sokat segített. Teljesen más a két nyelv, nyelvtanban vannak ugyan hasonlóságok, de ennyi. Persze valamilyen szinten előny, ha már tudsz egy idegen nyelvet. A másodikat már könnyebb lesz megtanulni.
2012. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 webnyelv ***** válasza:

Sokat segít!

Sok a hasonló szó a két nyelvben, és a nyelvtanban is akadnak hasonlóságok. Mindkét nyelv eléggé eltérő struktúrájú a magyartól, de egymáshoz eléggé hasonló a struktúrájuk. Sok dolgot, amit egyszer már megértettél, hogy másképp van az angolban, mint a magyarban, már nem kell még egyszer megértened, hogy másképp van a franciában, mint a magyarban.

Pl. a múltban folyó folyamatos cselekvés fogalmát sem kell újra megértened, ha franciául tanulsz, ha már tudsz angolul. Egyik cselekvés éppen folyamatban volt, amikor egy másik bekövetkezett, na ezt először megérteni magyar anyanyelvű számára nem könnyű, s az angolban és a franciában is megvan a folyamatos múlt idő.

2012. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ian Catman ***** válasza:
Nem tudom, szerintem fordítva jobb. A francia nyelvtana nehezebb, és a könnyű angolhoz szokva nem igazán világos a latin nyelvek ragozása. Sok hasonló szó van, az biztos, de szerintem pl. a spanyol is könnyebb az angol után. Én azt mondanám, - másnak nyilván más a tapasztalata - hogy HA eleve van nyelvérzéked, akkor mindegy. HA nincs, akkor nem sokat segít, sőt, jobb, ha elfelejted az angolt, és új nyelvként állsz a franciához. De kérdezz meg pár embert, mert ez tényleg adottságoktól függ.
2012. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

Egy másik kérdésben kifejtettem, hogy az angol nyelvtan miért áll közelebb a franciához, mint a némethez. Most nem találom a linket.

Szóval angol után a francia könnyebb, mint a német! Angol után újlatin nyelv jelentősen könnyebb!

2012. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!