Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldre C1-es nyelvvizsga...

Külföldre C1-es nyelvvizsga vagy emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés
Egy külföldi egyetem követelményei közt szerepel az IELTS nyelvvizsga 7 ponttal, ami C1-nek felel meg. Most B2-es szinten vagyok, egyedül nem tudom mennyire sikerülne felhúzni magam felsőfokúra kb 1 év alatt, szóval elkezdtem gondolkodni az emelt angol érettségin. Ha egy bizonyos %-ot elér az ember emelten, kap nyelvvizsgát? Ha igen, akkor B2-esnek megfelelőt? Ilyen nem létezik C1-esben, vagy egyáltalán külföldi egyetemek elfogadnák ezt nyelvvizsgaként?

2016. jún. 27. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Csak az IELTS-t vagy a meghaározott másikat pl. TOEFL iBT, Cambridge ESOL, stb. fogadják el. Ezt pedig nem kapsz emelt szintű érettségivel.


Emelt érettségi esetén ha a 60 %-ot eléred, akkor kapsz egy középfokú nyelvvizsgát, ami kétnyelvűnek számít, és B2-es szintű nem C1-es.

2016. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi egyetemre csak meghatározott papírokkal lehet jelentkezni. Az egyetem honlapján ezek többnyire fel vannak sorolva. Meghatározott nyelvvizsga megfelelő szinten alapelvárás. Országtól függ, de IELTS kell pl. Ausztráliába, erről már hallottam, de gyakori a TOEFL, Cambridge, stb. is.
2016. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az IELTS-re ráadásul célirányosan rá kell készülni, mert pl. a szövegalkotás feladatok közül az egyik valamilyen grafikon jellemzése, a másik pedig érvelés. Szóval itt nem levelet kell írni, mint sok más helyen. És hát itt ugye ugyanazt a feladatsort írja mindenki, függetlenül az angoltudásától. Tehát az elért pontszámtól függ, hogy az milyen szintű akkreditált nyelvvizsgának felel meg (ami mondjuk legtöbbször teljesen mindegy, hiszen az intézmények általában a pontszámot határozzák meg, amit el kell érni, leggyakrabban 6 és 7 pont között változik)
2016. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én (dán) egyetemem honlapján sincs feltüntetve, hogy elfogadják a TELC és ECL nyelvvizsgám, de írtam egy e-mailt nekik és pozitív választ kaptam, miszerint elfogadják azt is. Intézményenként változó. De voltam pl egy ún. Oxford placement test-en is, amit az intézmény magyar kapcsolattartói rendeztek, ott C2 szintet értem el, és csupán azzal is jelentkezhettem volna.


De a kettő közül mindenképp nyelvvizsga, és ha előtte vagy, akkor én is javaslom, hogy egy nagyon biztosan nemzetközileg elismertet válassz.

2016. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Iskola honlapján ezek vannak: "...The qualifications on our Undergraduate and Postgraduate pages are accepted by the University and are considered to satisfy a minimum of CEFR B2 level in each component..."


"Please be advised that TOEFL is no longer classified by UK Visas and Immigration as a Secure English Language Test (SELT). However, at the current time, the university is continuing to accept TOEFL, at the required level, for entry onto undergraduate and postgraduate academic programmes."


Utána pedig az, hogy csak IELTS 7 ponttól. Nem tudom, lehet én nem értem az ötvenedik elolvasásra se, de írok iskolának megint, mert azért nem mindegy, hogy B2 vagy C1. Elsőre direkt megírtam azt is, milyen szintű nyelvvizsgát akarok majd tenni, de valahogy erre nem reagáltak, csak másik kérdésre...

2016. jún. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!